Naga MarketsDziecko bawiące się w piaskownicy
“Piaskownica regulacyjna” KNF ma ruszyć jeszcze w tym roku

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował w komunikacie z dnia 19 listopada, że powołał osiem podmiotów do pełnienia roli operatorów piaskownicy regulacyjnej KNF. Na liście znalazły się polskie banki oraz spółki reprezentujące branże technologii finansowej (FinTech).


Regulatory sandbox, czyli piaskownica regulacyjna

„Rozpoczęcie działalności przez wybranych Operatorów Piaskownicy przewidywane jest na koniec 2018 r., po wcześniejszym podpisaniu z Urzędem KNF umowy o objęcie patronatu nad Piaskownicą” – poinformował KNF w swoim oświadczeniu.

O planach uruchomienia przez polski organ nadzoru tzw. piaskownicy regulacyjnej (z ang. regulatory sandbox) mającej na celu konsultacje z przedstawicielami branży fintech odnośnie spisania jej ram prawnych informowano już kilka miesięcy temu, a portal Comparic.pl rozmawiał na ten temat z Marceliną Szwed-Ziemichód, adwokatem MSZtax we wrześniu br.

„Jest to możliwość przetestowania usług (produktów) oferowanych przez dany startup pod czujnym okiem KNF-u, bez konieczności posiadania licencji, dzięki czemu ograniczone zostaje także ryzyko w stosunku do konsumentów” – wyjaśniała w rozmowie z Comparic.pl, Marcelina Szwed-Ziemichód.

Z najnowszego komunikatu KNF wynika, że piaskownica powinna zostań uruchomiona pod koniec 2018 roku, a w skład jej operatorów wejdą początkowo: PKO Bank Polski, Huge Thing, D-RAFT, Alior Bank, Bank Pekao, Bank Handlowy w Warszawie, Bank BGŻ BNP Paribas oraz Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości BusinessCaddy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here