Naga MarketsPrzedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego “Baltona” (PHZ Baltona) zawarło z Przedsiębiorstwem Państwowym “Porty Lotnicze” (PPL) list intencyjny o niewiążącym charakterze, na podstawie którego PPL w szczególności wyraził intencję, aby dokapitalizować Baltonę i ustabilizować jej sytuację finansową z zastrzeżeniem konieczności spełnienia wymogów wynikających z przepisów prawa oraz po uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych, jak również mając na uwadze aktualny status spółki jako podmiotu, którego akcje zostaną wycofane z obrotu na rynku regulowanym 15 lipca 2020 roku, podało PHZ Baltona.

PHZ Baltona ma list intencyjny z PPL dot. pożyczki i dokapitalizowania spółki

“Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego PPL zamierza udzielić pożyczki spółce na bieżące potrzeby finansowe/płynnościowe w wysokości do 50 mln zł, a następnie dokapitalizować spółkę przez podniesienie kapitału zakładowego, przy czym zakłada się, iż kapitał zakładowy w podnoszonym zakresie będzie co najmniej w części pokrywany w trybie konwersji zadłużenia spółki względem PPL – w tym w szczególności z tytułu wierzytelności związanych z obligacjami serii A oraz B wyemitowanymi przez emitenta i objętymi przez PPL” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa kapitałowa Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona zajmuje się sprzedażą towarów w sklepach wolnocłowych zlokalizowanych przede wszystkim w portach lotniczych oraz na przejściach granicznych. Od 2012 r. Baltona jest notowana na rynku głównym GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here