Naga Markets

Photon Energy zwiększył wartość emisji zielonych obligacji do 75 mln euroWarszawa, 14.10.2022 (ISBnews) – Photon Energy zwiększył wartość objętych przez inwestorów emisji zielonych obligacji o kuponie 6,50% o 10 mln euro, tj. do 75 mln euro, podała spółka. Spółka przeznaczy wpływy netto z emisji na dalsze finansowanie rozwoju i budowy własnego portfela elektrowni fotowoltaicznych.

“Niezwykle cieszy nas nieustające wsparcie dotychczasowych obligatariuszy, o czym świadczy przyjęcie przez nich naszej oferty wymiany, a także zainteresowanie nowych inwestorów instytucjonalnych w ramach subskrypcji prywatnej. Biorąc pod uwagę obecną niepewność na rynkach kapitałowych, uważamy to za wotum zaufania dla naszego modelu biznesowego i strategii rozwoju, a także rzetelnie prowadzonej komunikacji na rynku kapitałowym w ostatnich latach” – powiedział CFO Photon Energy Clemens Wohlmuth, cytowany w komunikacie.

Spółka zamierza wykorzystać wpływy netto z emisji obligacji na finansowanie lub refinansowanie, w części lub w całości, nowych i/lub istniejących aktywów kwalifikowanych, a także instrumentów finansowych, które zostały wykorzystane do sfinansowania takich projektów lub aktywów, zgodnie z Ramami Zielonego Finansowania, podano.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułWall Street zaczyna sezon wynikowy. Indeksy odrabiają straty
Następny artykułWIG20 zatrzymał się na poziomie1358,5 pkt. GPW szykuje się do odbicia
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here