Naga MarketsPhoton Energy: Zatwierdzono prospekt zw. z emisją zielonych obligacjiWarszawa, 13.10.2021 (ISBnews) – Komisja Nadzoru Finansowego w Luksemburgu (Commission de Surveillance du Secteur Financier – CSSF) zatwierdziła prospekt emisyjny Photon Energy w związku z ofertą 6-letnich, zielonych obligacji o wartości do 50 mln euro z terminem zapadalności w listopadzie 2027 r., podała spółka.

„Oferta publiczna pierwszych, zielonych obligacji EUR 2021/27 odbędzie się w Niemczech, Austrii i Luksemburgu za pośrednictwem skrzynki subskrypcyjnej Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie lub poprzez formularz subskrypcyjny dostępny bezpośrednio na stronie internetowej spółki. Dodatkowo, oferta prywatna skierowana do inwestorów kwalifikowanych w niektórych jurysdykcjach europejskich zostanie przeprowadzona przez globalnego koordynatora Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG” – czytamy w komunikacie.Sześcioletnie, zielone obligacje o nominale 1 000 euro posiadają oprocentowanie roczne na poziomie 6,5%.

Oferta publiczna rozpocznie się 2 listopada i zakończy 17 listopada 2021 r. W ramach procesu ofertowego spółka zaprasza posiadaczy pozostających w obrocie obligacji euro 2017/22 o kuponie 7,75% do ich wymiany w stosunku 1:1 na nowa obligacja euro 2021/27 o kuponie 6,5%. Oferta wymiany uwzględnia bonus w wysokości 20 euro za obligację, co daje dodatkową 2-proc. premię. Okres wymiany obligacji będzie trwać od 18 października, do 12 listopada 2021 r.

Wyłącznym globalnym koordynatorem oferty jest Bankhaus Scheich Wertpapierspezialist AG.

Rozpoczęcie notowań na Quotation Board Otwartego Rynku Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie zaplanowano na 23 listopada 2021 r., podano także.

Wcześniej w tym miesiącu Photon Energy podawał, że planuje nową emisję zielonych obligacji korporacyjnych o wartości nominalnej do 50 mln euro.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

invest

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here