Naga MarketsPhoton Energy zadebiutuje jutro na rynku głównym GPW Już podczas jutrzejszej sesji na głównym parkiecie GPW zadebiutuje spółka z branży fotowoltaiki Photon Energy. Oczywiście nie jest to typowe IPO, a jedynie przenosiny na główny parkiet. Warto dodać, że spółka jest notowana także na giełdzie w Pradze, a w przyszłości planuje wejście także na rynek niemiecki.

  • Jutro debiut na GPW spółki Photon Energy
  • Od 2013 roku firma notowana była na NewConnect
  • Kurs producenta fotowoltaiki rośnie w ostatnich tygodniach

Photon Energy jest to grupa kilkudziesięciu spółek zapewniająca usługi od projektu do budowy elektrowni słonecznych. Większość przychodów pochodzi ze sprzedaży prądu z własnych elektrowni. Grupa także obsługuje i utrzymuje na zlecenie już istniejące elektrownie słoneczne wykorzystywane zarówno w procesach przemysłowych, ale też w budynkach użyteczności publicznej i prywatnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fotowoltaika nadal w modzie

W Polsce spółka jest notowana na NewConnect od 2013 roku i przez długi okres czasu nie była popularna wśród inwestorów. Zmieniło się to za sprawą mody na branżę OZE i licznymi inwestycjami fotowoltaicznymi. Mocniejsze wzrosty zawitały na wykres dopiero po inwestycjach w elektrownie na Węgrzech i w Australii.

Oglądaj na żywo: Debiut Photon Energy na GPW

Mimo, że przychody firmy rosną, to na razie gorzej wygląda spraw zysków. W I poł. 2020 r. spółka miała 2,64 mln euro skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 1,04 mln euro straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 14,2 mln euro w porównaniu z 12,14 mln euro rok wcześniej.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here