Naga Markets

Photon Energy z kolejną inwestycją - zapiski giełdowego spekulantaImponująco, mimo ostrej korekty, wyglądają w tym roku notowania Photon Energy. Spółka od początku lutego podrożała o 175%. Realizacja zysków pojawiła się dopiero w połowie sierpnia, kiedy kurs spadł w szybkim tempie o 34%. O dobrym sentymencie do spółki może świadczyć fakt szybkiego odbicia. W zaledwie kilka sesji kurs podskoczył o ponad 25%. Obecnie wydaje się, że kluczowe będzie pokonanie okolic 14,30 zł, co powinno oznaczać ruch w kierunku maksimów trendu. Wczoraj spółka poinformowała o rozpoczęciu kolejnej inwestycji.

Tym razem spółka rozpoczyna budowę siódmej elektrowni fotowoltaicznej w Rumunii. Położona w pobliżu Săhăteni elektrownia będzie miała moc 7,1 MWp i oczekiwany wolumen produkcji ok. 11,4 GWh energii odnawialnej rocznie. Łączna moc budowanych obecnie przez Photon Energy elektrowni w Rumunii, w tym instalacji w Săhăteni oraz sześciu projektów powstających w pobliżu iria, Aiud, Calafat i Teiu, wynosi 28,3 MWp.Układ wzrostowy

Do końca 2022 r. spółka planuje uruchomić w tym kraju elektrownie o mocy 32 MWp. Po wybudowaniu instalacji w Săhăteni liczba własnych elektrowni fotowoltaicznych Photon Energy zwiększy się do 95, a ich łączna moc zainstalowana wzrośnie do 120 MWp, z czego energia wyprodukowana przez instalacje o mocy 104 MWp będzie sprzedawana w oparciu o ryzyko rynkowe.

photon


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSelvita [SLV], Ambra [AMB] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKurs złotego pozostaje słaby. Próba odbicia na GPW
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here