Naga MarketsPhoton Energy w poniedziałek liderem wzrostów fotowoltaiki, akcje w górę o ponad 10%Kurs akcji Photon Energy wystrzelił w poniedziałkowej sesji w górę o ponad 10% do poziomów powyżej 17 zł wskutek informacji spółki o wejściu na polski rynek fotowoltaiczny. Kurs od początku lipca jest już ponad 140% wyżej.

  • Photon Energy w zeszłym miesiącu złożył prospekt emisyjny oznaczający przejście spółki z NewConnect na rynek główny GPW
  • Spółka jest obecna na NewConnect od 2013 roku
  • Photon od dzisiaj jest także notowany na monachijskiej giełdzie

Photon w poniedziałek o 10% w górę

Notowania Photon Energy w poniedziałek rano otworzyły sesję na 18 zł, czyli znacznie wyżej niż kurs odniesienia na 15,60 zł i na ten moment utrzymują się nieco powyżej 17 zł zyskując ponad 10%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Photon Energy w poniedziałek liderem wzrostów fotowoltaiki, akcje w górę o ponad 10%
Notowania Photon Energy na NewConnect. Źródło: stooq.pl

Lipiec był szczególnie dobrym miesiącem dla kursu Photona, który wystrzelił z poziomu 7zł na koniec czerwca, nawet do rekordowego szczytu notowań na 22,60 zł. Kurs od połowy lipca jednak powoli opadał i 13 sierpnia notowania zeszły nawet w okolice 12 zł, stwarzając pole dla zwyżki w ostatnich 3 sesjach.

Warto przypomnieć, że kurs akcji Photon zyskał od początku roku już niemal 260%, a od dołka z marca wywołanego pandemią aż blisko 400%.

Zobacz również: Polski handel zagraniczny trzyma się mocno. Eksport polskich towarów osiągnął wartość 480,4 mld zł w pierwszym półroczu

“Po blisko roku szczegółowej analizy rynku i intensywnych przygotowaniach, Photon Energy wkracza na najszybciej rozwijający się i największy rynek energii słonecznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej z zamiarem wdrożenia zintegrowanego modelu biznesowego obejmującego cały cykl życia elektrowni PV, jak również wykorzystania szans otwierających się przed segmentem, w którym działa Photon Water” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie na stanowisko “country heada” został mianowany Maciej Górski, który wcześniej był m.in. członkiem zarządu Enei i prezesem działu energii odnawialnej w PGE. Swoją karierę rozwijał także na stanowiskach kierowniczych w KGHM Polska Miedź S.A. oraz funduszach private equity, a także realizował projekty związane z pozyskiwaniem dofinansowań.

Photon Energy jest notowany na polskim rynku NewConnect od 2013 roku, a także na jego czeskim odpowiedniku. Spółka złożyła w zeszłym miesiącu prospekt emisyjny, który ma pozwolić jej wejść już wkrótce na główny warszawski parkiet.

Photon poinformował także, że od dzisiaj jego akcje są notowane także na monachijskiej giełdzie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here