Naga MarketsPhoton Energy w czwartek w górę o 45%, spółka przeniesie się na główny parkiet GPWNotowania Photon Energy w ciągu zaledwie 5 ostatnich sesji wzrosły aż o 204,9%. Tak imponujący wzrost wynika z dwóch czynników: najpierw wzrostu wywołanego pozytywnymi wynikami spółki Sunex, który spowodował rajd na akcjach fotowoltaicznych spółek na polskim parkiecie, oraz, co istotniejsze, informacji Photona o zamiarze przejścia z NewConnect na rynek główny GPW.

  • Kurs akcji Photon Energy od początku roku zyskał już 356,07%
  • Spółka z holenderskim kapitałem zamierza dokonać przejścia z NewConnect na rynek główny GPW.
  • Podobny ruch Photon chce wykonać także w Czechach.

Photon Energy: akcje w górę o 45%

Photon Energy złożył prospekt emisyjny do holenderskiego regulatora rynku AFM, aby dokonać przejścia z giełdy NewConnect na GPW. Podobny zabieg spółka chce także zrealizować na czeskiej giełdzie przechodząc z Free Market, odpowiednika NewConnect, na Praską Giełdę Papierów Wartościowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W późniejszym terminie Photon Energy zamierza także wkroczyć na Quotation Board Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych, co pozwoli inwestorom uniknąć ryzyka walutowego związanego z zakupem akcji poza strefą euro.

– Dzięki naszej konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju zintegrowanego modelu biznesowego w celu rozwoju, budowy i utrzymania farm fotowoltaicznych i zwiększania naszego potencjału w Europie i Australii, jesteśmy gotowi na wykonanie kolejnego ważnego kroku dla wzrostu naszej spółki. To naturalny krok biorąc pod uwagę obiecującą przyszłość rynku fotowoltaicznego w Polsce, który zajmuje ważne miejsce w naszych planach rozwoju. Przejście na rynki główne umożliwi inwestorom instytucjonalnym inwestowanie w nasze akcje i wpłynie na poprawę płynności. Niezmiennie, inwestorzy indywidualni pozostają dla nas ważni. Obecność na rynkach finansowych jest niezwykle istotne dla naszej spółki i dlatego będziemy kontynuować otwartą i proaktywną komunikację – stwierdził CEO Photon Energy, Georg Hotar w komunikacie spółki.

Zobacz również: Olbrzymie wzrosty na fotowoltaice, Sunex w górę o 180% w 10 dni

W rezultacie informacji, akcje spółki wystrzeliły we wczorajszych czwartkowych notowaniach aż o 45,74% zamykając sesję z ceną zamknięcia na poziomie 19,40 zł. W dzisiejszych notowaniach, na ten moment akcje Photona są około 13% wyżej oscylując w okolicach 21 zł za akcję.

Photon Energy w czwartek w górę o 45%, spółka przeniesie się na główny parkiet GPW
Notowania Photon Energy na NewConnect. Źródło: stooq.pl

Od początku roku kurs akcji Photon Energy na NewConnect wzrósł aż o 356,07%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here