Naga MarketsPhoton Energy rozpoczął budowę dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14 MWp w mieście Leeton w Australii, podała spółka.

Forex Club

Photon Energy rozpoczął budowę dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14 MWp

Spółka będzie właścicielem i operatorem obu elektrowni (Leeton Solar Farm i Fivebough Solar Farm), a każda z nich ma moc przyłączenia do sieci 4,9 MW AC oraz moc zainstalowaną 7 MWp DC. Elektrownie będą zlokalizowane na obrzeżach miasta Leeton, w samym sercu obszaru irygacyjnego Murrumbidgee, jednego z najbardziej zróżnicowanych regionów rolniczych Australii, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Dzięki realizowanej przez Photon Energy inwestycji powstanie 50 nowych miejsc pracy, a firma zaopatrywać się będzie u lokalnych firm. Elektrownie zajmą powierzchnię 37 ha i będą dostarczać energię do sieci Essential Energy. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać ok. 27,8 GWh czystej energii rocznie” – czytamy także.

Są to dwa największe projekty, które wejdą do globalnego portfolio Photon Energy oraz pierwsze projekty komercyjne, które wyprodukują konkurencyjną cenowo energię na potrzeby rynku australijskiego. Po zakończeniu budowy, planowanym na koniec czwartego kwartału 2020 r., nowe jednostki poszerzą globalną moc portfela elektrowni własnych Photon Energy do 88,7 MWp, podano dalej.

“Dziękujemy radzie miasta Leeton za ich wsparcie w realizacji tych projektów. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do australijskich aktywów elektrownie oferujące niezawodną, czystą i konkurencyjną energię fotowoltaiczną, zlokalizowane w regionie, gdzie zapotrzebowanie na nią jest znaczące. Będziemy uczestniczyć bezpośrednio w australijskim rynku energii, a dzięki nowoczesnej technologii śledzenia ruchu słońca z wykorzystaniem pojedynczej osi (ang. single axis tracking technology) zoptymalizujemy jej wytwarzanie, aby elastycznie wykorzystywać możliwości rynkowe, mając dodatkowo możliwość rozbudowy instalacji o akumulatory słoneczne w przyszłości” – powiedział CTO grupy i dyrektor zarządzający Photon Energy Australia Michael Gartner, cytowany w komunikacie.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na NewConnect (od 2013 r.), a także na giełdzie w Pradze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here