Naga MarketsPhoton Energy przygotuje projekt farmy i magazynu PV o mocy 300MW/3,6 GWhWarszawa, 03.11.2021 (ISBnews) – Photon Energy przygotuje projekt farmy i magazynu energii słonecznej o mocy 300 MW/3,6 GWh wspólnie z RayGen w Australii, podała spółka. Projekt o mocy 3,6GWh będzie największym dostępnym obecnie na świecie magazynem energii, wyłączając elektrownie szczytowo-pompowe.

Projekt zostanie przygotowany na obszarze 1 200 ha w Australii Południowej. Spółka rozpoczęła proces uzyskania niezbędnych pozwoleń na budowę oraz przyłączenie do sieci i zakłada, że projekt będzie gotowy do budowy do końca 2023 r., podkreślono.“Jesteśmy bardzo podekscytowani tym innowacyjnym na skalę światową projektem magazynu energii słonecznej w Australii Południowej. Znaczące zasoby energii słonecznej w tym regionie, penetracja odnawialnych źródeł energii oraz potrzeba ich magazynowania, to odpowiednie wyzwania dla technologii oferowanej przez RayGen” – powiedział CTO Photon Energy Group i dyrektor zarządzający Photon Energy Australia Michael Gartner, cytowany w komunikacie.

W oparciu o wstępne plany, Photon Energy wybuduje magazyn energii słonecznej o mocy 300 MW oraz mocy przyłączeniowej 150 MW. Docelowa pojemność magazynu energii to 3,6 GWh, co odpowiada 24 godzinom pełnego obciążenia sieci z magazynu. Instalacja ta przewyższy największą obecnie elektrownie Ouarzazate w Maroku o mocy 3 GWh, która do tej pory jest największym na świecie magazynem energii, z wyłączeniem elektrowni szczytowo-pompowych, wynika z materiału.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here