Naga MarketsPhoton Energy planuje emisję zielonych obligacji o wartości nom. do 50 mln euroWarszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Photon Energy planuje nową emisję zielonych obligacji korporacyjnych o wartości nominalnej do 50 mln euro, podała spółka. Photon Energy planuje przeprowadzić emisję w listopadzie br.

„Zielone obligacje korporacyjne na lata 2021/2027 (o sześcioletnim terminie zapadalności) o łącznej kwocie głównej do 50 mln euro będą oprocentowane według stopy 6,50% p.a. z kwartalną płatnością odsetek. Zostanie złożony wniosek o dopuszczenie zielonej obligacji korporacyjnej do obrotu w segmencie notowań giełdowych na otwartym rynku (Freiverkehr) na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych (Frankfurter Wertpapierbörse)” – czytamy w komunikacie.Prospekt emisyjny zostanie opublikowany na stronie internetowej spółki po jego zatwierdzeniu przez Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) w Luksemburgu, co jest spodziewane 12 października 2021 r.

W przypadku zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez CSSF, oferta publiczna będzie miała miejsce w Niemczech, Austrii i Luksemburgu od 2 listopada 2021 r. do 16 listopada 2021 r. W tym samym okresie obligacje będą również oferowane ograniczonej liczbie inwestorów kwalifikowanych w dalszych krajach europejskich. Ponadto, papiery te zostaną zaoferowane posiadaczom istniejących obligacji korporacyjnych 2017/2022 w formie oferty zamiany począwszy od 18 października 2021 roku do 12 listopada 2021 roku, podano także.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here