Naga MarketsPhoton Energy objął 12% udziałów Lerty w drugiej rundzie finansowaniaPhoton Energy objął 12% udziałów Lerty za 4 mln zł w ramach drugiej rundy finansowania kapitałowego, w którym Lerta pozyskała łącznie 7,5 mln zł, podała spółka. “Inwestycja w Lertę oraz zawiązanie strategicznego partnerstwa dzieje się w momencie, kiedy elektrownie fotowoltaiczne stają się konkurencyjnymi na rynku źródłami energii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Możliwości Lerty stawiają ją w czołówce szybko zmieniającego się sektora energetycznego i pomogą nam z powodzeniem ulokować aktywa fotowoltaiczne, tak aby zyskownie produkowały energię elektryczną przy standardowych cenach rynkowych.

Finax

Photon Energy objął 12% udziałów Lerty za 4 mln zł w ramach drugiej rundy finansowania kapitałowego

Z niecierpliwością czekamy na wspólny, dynamiczny rozwój w ramach planowanej współpracy w kolejnych latach” – powiedział prezes Photon Energy Georg Hotar, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Photon Energy zainwestował już pośrednio w Lertę poprzez ValueTech Seed Fund, który uczestniczył w pierwszej rundzie finansowania w 2018 r. Ten fundusz uczestniczył też w drugiej rundzie finansowania, podobnie jak kilku innych obecnych inwestorów.

Lerta planuje wykorzystać pozyskany kapitał głównie do budowy wiodącej pozycji rynkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Firma będzie rozwijać swoje zespoły w obszarze tworzenia i zarządzanie produktami oraz handlu. Zamierza także wejść na rynek węgierski oraz rumuński.

“Strategiczne partnerstwo z Photon Energy to znacznie więcej niż inwestycja kapitałowa. Synergie między obiema firmami wykraczają poza rynek polski, obejmując Węgry i Rumunię, gdzie Photon Energy rozwija się dynamicznie od lat. Zamierzamy wspólnie wdrażać nasze modele biznesowe, dostosowane do potrzeb wymagającego rynku ‘Energy 4.0’ i rozwijać naszą działalność jako agregatorów energii. Jesteśmy również bardzo dumni, że nasi obecni inwestorzy ponownie nam zaufali i postanowili rozszerzyć swoje zaangażowanie w naszą firmę” – skomentował prezes Lerty Borys Tomala.

Lerta rozwija technologie i usługi w ramach wirtualnej elektrowni, agregując źródła wytwórcze.

Photon Energy dostarcza rozwiązania z zakresu energii słonecznej. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2021 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here