Naga MarketsPhoton Energy - nowa strategia spodobała się inwestorom - zapiski giełdowego spekulantaSkokowy wzrost notowań na otwarciu sesji zaliczył wczoraj Photon Energy. Powodem była publikacja nowej, długoterminowej strategii rozwoju na lata 2021-2024, która zakłada m.in osiągnięcie w 2024 r. pięciokrotności wyniku EBITDA z 2020 r. W celu zapewnienia finansowania realizacji strategii, zarząd zamierza zaoferować inwestorom do 7 mln posiadanych akcji własnych. “Do końca 2024 r. spółka planuje rozszerzyć moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych z aktualnych 74,7 MWp, do co najmniej 600 MWp oraz zwiększyć powtarzalne strumienie przychodów z wytwarzania czystej energii elektrycznej i usług wsparcia sieci.

Jednocześnie, spółka zakłada rozszerzenie mocy portfela projektów fotowoltaicznych, będących na różnych etapach przygotowania lub w procesie budowy, zarówno organicznie, jak i w ramach współpracy z partnerami, do 1,5 GWp, celem kontynuacji wzrostu po 2024 r.” – czytamy w komunikacie. Spółka zakłada ponadto dalszy wzrost potencjału segmentu EPC (projektowanie instalacji, dostawa i montaż urządzeń) przy wykorzystaniu zdecentralizowanych rozwiązań wytwarzania energii oraz najnowocześniejszych technologii fotowoltaicznych i magazynowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
14 zł wyhamowało odbicie

Photon Energy będzie także kontynuować rozwój w obszarze O&M (obsługa i utrzymanie ruchu instalacji) na całym świecie. Do końca 2024 r. Photon Energy na bazie podpisanych kontraktów zamierza osiągnąć moc 1 GWp obsługiwanych elektrowni własnych i klientów w porównaniu z 300 MWp obecnie. Na wykresie kurs naruszał wczoraj linię trendu, a zwyżka wyhamowała dopiero przy oporze w rejonie 14 zł.

photon


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here