Warszawa, 29.07.2021 (ISBnews) – Konstrukcja wieży w kompleksie biurowym Skysawa w Warszawie została ukończona, podał deweloper – Polski Holding Nieruchomości (PHN). Obiekt liczy 40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości.

„Zakończono kluczowy etap budowy kompleksu biurowo-handlowego Skysawa. Flagowa warszawska inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości właśnie osiągnęła swoją docelową wysokość. Prace konstrukcyjne części nadziemnej trwały rok, przy czym kondygnacje od +17 do +40 wybudowano w zaledwie 150 dni” – czytamy w komunikacie.Planowany termin ukończenia wieży to III kwartał 2022 r. Niższa, 9-piętrowa część kompleksu zostanie oddana do użytkowania w bieżącym roku, podano także.

Skysawa, której budowa rozpoczęła się w czerwcu 2019 r., powstaje w centrum Warszawy, przy ul. Świętokrzyskiej 36. To kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 34 550 m2. Za realizację inwestycji odpowiada konsorcjum firm PORR, TKT engineering i ELIN. Nadzór inwestorski nad budową sprawuje polski oddział Gleeds Polska.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here