Naga MarketsGPW Akcje PKN Orlen i Bogdanki we wtorek 16 lipcaPolski Holding Nieruchomości (PHN) zakłada poprawę wyników finansowych w drugiej połowie 2020 roku względem I półrocza i osiągnięcie “dobrych” wyników w całym roku, poinformował prezes Marcin Mazurek.

PHN zakłada poprawę wyników finansowych w drugiej połowie 2020 roku

“Patrzę w przyszłość z ostrożnym optymizmem. Wierzymy, że w II półroczu uda się poprawić wyniki finansowe i osiągnąć dobre wyniki roczne” – powiedział Mazurek na konferencji prasowej.

“Jeżeli utrzyma się obecna tendencja na rynku najmu, to wynik z najmu w drugim półroczu powinien być nieznacznie lepszy rok do roku, podobnie jak w I półroczu” – dodał prezes w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji.

Szef PHN podkreślił, że rynek na dzisiaj nie odnotowuje spadku stawek najmu powierzchni biurowych.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Powierzchnie biurowe są wciąż poszukiwane, nie przewidujemy spadku naszych zakładanych stawek najmu” – zaznaczył podczas konferencji.

Prezes poinformował również, że PHN spodziewa się ok. 4 mln zł zysku brutto na koniec 2020 roku z tytułu przejęcia 100% udziałów w spółkach realizujących inwestycję parku magazynowego Hillwood & PHN Pruszków w Parzniewie, o powierzchni 50,6 tys m2.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW. W 2019 r. miał 171,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z najmu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here