Naga MarketsPhillip Morris podaje wyniki za II kw. Covid-19 nie powstrzymał palaczyAkcje spółki Phillip Morris International (PMI) zyskiwały we wtorek podczas handlu przed-sesyjnego na NYSE ponad 3,5% w reakcji na lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 oraz pozytywne prognozy dla drugiej połowy roku. Palacze na całym świecie nie wystraszyli się koronawirusa, dzięki czemu producent papierosów i wyrobów tytoniowych generował zysk netto na poziomie 6,65 miliarda dol. (wobec prognoz niższych o 150 milionów dolarów). Zysk przypadający na jedną akcję sięgnął 1,29 dol., a liczba użytkowników urządzeń IQOS wzrosła do ponad 15 milionów.

  • W ujęciu całorocznym Phillip Morris prognozuje, że zysk na akcję wyniesie 5,07 dol. (wobec prognozowanych wcześniej 4,92 dol.)
  • W drugim kwartale o 17,6% spadała dostawa tradycyjnych papierosów, o 24,3% zwiększał się jednak wolumen dostaw podgrzewanego tytoniu wykorzystywanego w urządzeniach IQOS.
  • W Europie Wschodniej wolumen sprzedaży wzrastał o 5,4% w stosunku do prognozowanego spadku o 11%. W całej UE odnotowano spadek sprzedaży o 1,5% wobec prognozowanego 7,4%

Phillip Morris z wynikami gorszymi niż rok temu, jednak powyżej oczekiwań analityków

W momencie, gdy dalsza zmienność oraz restrykcje są w pełni prawdopodobne, a wpływ gospodarczy pandemii pozostaje trudny w ocenie, poprawiamy transparentność trajektorii naszego biznesu w pozostałej części roku – komentował prezes spółki, Andre Calantzopoulos.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż raporty finansowy PMI został przyjęty przez rynek pozytywnie, to w porównaniu do drugiego kwartału 2020 roku główne wskaźniki finansowe osuwały się. Zysk na akcję na poziomie 1,29 dol. był niższy o 11,6% w stosunku do tego raportowanego 12 miesięcy wcześniej. Dostosowany zysk operacyjny osuwał się o 9,5%.

Liczba użytkowników IQOS’ów, urządzeń do podgrzewania promowanych przez PMI, wyniosła ponad 15 milionów pod koniec kwartału, z czego około 11 milionów osób to dawni palacze, którzy przerzucili się na nowy produkt przedsiębiorstwa.

W reakcji na dane w pre-markecie akcje Phillipa Morrisa rosły o 3,5% do poziomu 75,45 dol., podczas wtorkowej sesji zamykając się natomiast na poziomie 72,89 dol., tracąc 2,85%. Od marcowych dołków PMI odbija o niespełna 25%, podobnie jak większość akcji poruszając się od kwietnia w ruchu bocznym.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCeny platyny pną się w górę
Następny artykułCOO Wirecard użył Bitcoina, aby przenieść środki do Rosji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here