Naga MarketsPharmena urosła prawie 60% w trakcie wczorajszej sesjiNotowania środowej sesji na krajowym rynku akcji przyniosły niewielką zniżkę głównych indeksów. Słabo zachowywał się sektor bankowy co można powiązać z zakończonym posiedzeniem RPP i potrzymaniem dotychczasowej polityki pieniężnej oraz perspektywami  braku jej zmian w nadchodzących kwartałach co zdecydowanie ogranicza dochodowość tego sektora. Ale też i pozostałe sektory, a w przynajmniej w grupie największych spółek nie wzbudzały większego zainteresowania.

Pharmena odnotowała spektakularną sesję

Serię spadków przerwały akcje CDPROJEKT, temat tzw. wyciskania pozycji krótkiej sprzedaży przynajmniej chwilowo ucichł, zarówno w odniesieniu do popularnych ostatnie akcji spółek zagranicznych (Gamestop, AMC Entertainment Hol) jak i naszego championa gamingowego. Silny popyt uderzył w akcje PHARMENA widując ich kurs o prawie 60% w trakcie wczorajszej sesji. Spółka podała komunikat o przejściu kolejnego etapu w badaniach nad lekiem, który może znaleźć zastosowanie m.in.  w leczeniu skutków infekcji np. wirusem Sars-Cov-2.

Te artykuły również Cię zainteresują
W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na poranny raport PKNORLEN o kwartalnych wynikach finansowych. Spółka odnotowała ponad 15% spadek przychodów r/r jednak zdołała poprawić marżowość co przełożyło się na podtrzymanie na tym samym poziomie wyniku netto. Przepływy z działalności operacyjnej były wyższe o 35% licząc r/r. Zarówno sprzedaż jak i zysk netto były wyższe od konsensusu rynkowego w związku z czym odbiór rynkowy powinien być pozytywny. Szacunki wyników finansowych podała także spółka zależna od PKN, czyli ENERGA. Grupa istotnie zwiększyła wynik EBITDA, do 482 mln zł wobec 297 przed rokiem. Również głównym czynnikiem wzrostu była poprawa marżowości wskutek wyższych cen dystrybucyjnych, ale również wzrost wolumenu sprzedaży. Bardzo dobre wyniki opublikowała także spółka XTB, która zwiększyła całoroczny zysk netto 6,5 krotnie z porównaniu do 2019 przy ponad 3 krotnym wzroście sprzedaży. Odbiór rynkowy raczej powinien być pozytywny.

WIG w układzie dziennym

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę głównie na odczyty z USA o nowych zamówieniach w przemyśle oraz na dobra trwałego użytku, a także cokwartalne podsumowanie o kosztach i wydajności pracy.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | kurs akcji orlen | kurs dolara forum | s&p500 notowania | nasdaq kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here