Naga MarketsAkcje spółki Pharmena (GPW: PHR) zyskują w trakcie środowego handlu niemal 60%, testując poziom 14,2 zł (najwyższy od listopada) po informacji dotyczącej rozpoczęcia ostatniego badania przedklinicznego leku 1-MNA mającego wspomóc walkę z Covid-19.

  • Rozpoczęło się ostatnie z trzech planowanych badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych 1-MNA, kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2
  • Badanie prowadzi ośrodek badawczy Covance Inc. na zlecenie Pharmeny i obejmuje ocenę 1-MNA w modelu zwłóknienia płuc.
  • Akcje Pharmeny dynamicznie rosną w połowie tygodnia, jednak w przeszłości wykres był świadkiem podobnych lub nawet silniejszych ruchów wzrostowych

Pharmena aktualizuje informacje o leku na Covid-19, akcje na GPW mocno w górę

W dniu 2 lutego 2021 r. rozpoczęło się ostatnie z trzech planowanych badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych prowadzone przez ośrodek badawczy Covance Inc. na zlecenie Pharmeny. Badanie obejmuje ocenę 1-MNA w modelu zwłóknienia płuc.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Planowane badania na modelach zwierzęcych mają na celu ustalenie efektywnej dawki kandydata na lek w zwłóknieniu płuc oraz infekcjach wirusowych, w szczególności w infekcjach skutkujących powstaniem zapalenia dróg oddechowych (m.in. infekcja wirusem Sars-CoV-2, grypa, zapalenie płuc, oskrzeli). Ustalenie efektywnej dawki kandydata na lek 1-MNA jest niezbędne do przeprowadzenia badań klinicznych na ludziach – napisano w komunikacie.

Covance Inc. jest podmiotem specjalizującym się w organizacji procesu badań klinicznych tzw. CRO (Contract Research Organisation) z siedzibą w USA, świadczący usługi niekliniczne, przedkliniczne, kliniczne i komercjalizacyjne dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. Firma jest własnością LabCorp i zatrudnia ponad 50 000 osób w ponad 60 krajach. Covance jest najbardziej wszechstronną i jedną z największych tego typu firm na świecie.

Powyższa informacja jest publikowana ze względu na fakt, iż przeprowadzenie badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych w celu ustalenia efektywnej dawki 1-MNA w infekcji wirusem Sars-Cov-2 może mieć potencjalnie istotny wpływ na przyszłą działalność, poinformowała spółka.

Pharmena wyraźnie w górę na GPW. Źródło: Tradingview.com

– Akcje spółki Pharmena wystrzeliły dzisiaj o ponad 50% w odpowiedzi na informację wskazującą na rozpoczęcie ostatniej fazy badań klinicznych leku na Sars-Covid-2. Lek ma opierać się na substancji czynnej 1-MNA, natomiast badania prowadzone są przez podmiot zewnętrzny Covance Inc. w USA. Publikacja tej informacji jest związana z faktem, iż badania mogą mieć istotny wpływ na dalszą działalnośc spółki – piszą analitycy XTB.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here