Naga MarketsfarmacjaPharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

Spółka odnotowała 0,44 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 2,46 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 0,08 mln zł wobec 2,23 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 13,04 mln zł w 2018 r. wobec 12,49 mln zł rok wcześniej.

“Największy udział w sprzedaży produktów miały produkty z kategorii “hair care”. W 2018 roku wynosił on 91%. Sprzedaż produktó w tej kategorii była wyższa o 17,4% w stosunku do 2017 roku. Wpływ na ten wynik miała głównie sprzedaż eksportowa produktów z serii dermena hair care” – napisał prezes spółki Konrad Palka w liście do akcjonariuszy.

“Osiągnięte wyniki były znacznie lepsze od uzyskanych w 2017 roku, a decydujący wpływ na ich poziom miały niższe koszty sprzedaży oraz niższe koszty związane z programem badawczym nad lekiem 1-MNA” – dodał prezes w liście.

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na wykres historyczny, w tygodniowej perspektywie czasowej. Widać, że kurs oscyluje od pewnego czasu blisko historycznego dołka. W tym rejonie wykształtowało się wsparcie, które pozwoliło zainicjować kilka krótkotrwałych odbić. Wydaje się, że dopóki poziom ten nie zostanie zdecydowanie przełamany, popyt może szukać kolejnych szans na odbicie w tym rejonie. Wyniki lepsze niż przed rokiem mogą delikatnie napawać optymizmem, co może pomóc notowaniom.

pharmena

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: Eurocash – spora dywidenda i szansa na dalsze wzrostyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here