Naga MarketsfarmacjaPharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

Spółka odnotowała 0,44 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 2,46 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 0,08 mln zł wobec 2,23 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 13,04 mln zł w 2018 r. wobec 12,49 mln zł rok wcześniej.

“Największy udział w sprzedaży produktów miały produkty z kategorii “hair care”. W 2018 roku wynosił on 91%. Sprzedaż produktó w tej kategorii była wyższa o 17,4% w stosunku do 2017 roku. Wpływ na ten wynik miała głównie sprzedaż eksportowa produktów z serii dermena hair care” – napisał prezes spółki Konrad Palka w liście do akcjonariuszy.

“Osiągnięte wyniki były znacznie lepsze od uzyskanych w 2017 roku, a decydujący wpływ na ich poziom miały niższe koszty sprzedaży oraz niższe koszty związane z programem badawczym nad lekiem 1-MNA” – dodał prezes w liście.

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na wykres historyczny, w tygodniowej perspektywie czasowej. Widać, że kurs oscyluje od pewnego czasu blisko historycznego dołka. W tym rejonie wykształtowało się wsparcie, które pozwoliło zainicjować kilka krótkotrwałych odbić. Wydaje się, że dopóki poziom ten nie zostanie zdecydowanie przełamany, popyt może szukać kolejnych szans na odbicie w tym rejonie. Wyniki lepsze niż przed rokiem mogą delikatnie napawać optymizmem, co może pomóc notowaniom.

pharmena

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: Eurocash – spora dywidenda i szansa na dalsze wzrostyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here