Naga MarketsPharmena [PHR], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaBiotechnologiczna spółka Pharmena doznała wczoraj silnych wzrostów, mimo że na rynek napłynęły pozytywne dane o badaniach nad szczepionką na koronawirusa. Powodem zwyżki była inna naukowa publikacja, która stawia spółkę w dobrym świetle. Chodzi o publikację w Cell Death Discovery, w której wskazano na możliwość zastosowania 1-MNA w nowozdefiniowanych wskazaniach obejmujących infekcje wirusowe w tym zarażanie COVID-19. Mówiąc w dużym skrócie, związek ten pośrednio zdaje się wpływać na zwiększenie wrodzonej odpowiedzi immunologicznej podczas ostrej infekcji. Ponadto można oczekiwać, że wzmocniona zostanie także aktywność przeciwzapalna.

  • Pozytywne doniesienia medyczne dla Pharmeny, kurs mocno w górę
  • Nowa rekomendacja dla Unimot

W związku z powyższym można wnioskować, iż uzupełnienie niedoboru 1-MNA podczas infekcji wirusowych może aktywować organizm człowieka do zwalczania stanu zapalnego. Spółka ocenia, że publikacja może mieć istotny wpływ na przyszłe wyniki w związku z stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Trzeb tu dodać, że w kwietniu spółka dokonała zgłoszeń patentowych w Polsce i w USA, umożliwiających spółce uzyskanie ochrony patentowej na zastosowanie 1-MNA.

Te artykuły również Cię zainteresują
COVID-owe spółki znowu w grze?

Spółka już wcześniej była w gronie beneficjentów pandemii, a jej akcje drożały do połowy kwietnia. Po korekcie do okolic 11-12 zł, po wczorajszej informacji popyt na nowo się uaktywnił. Wykres tygodniowy pokazuje, że wycena na tle ostatnich lat nie jest wciąż wysoka, dlatego można spodziewać się nowych maksimów.

pharmena


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Unimot z nie najlepszą rekomendacją

Wczoraj pojawiła się informacja o zgodzie Komisji Europejskiej na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. Jednym z warunków jest sprzedaż części stacji Lotosu, o czym zresztą mówiło się od dawna. Inny dystrybutor paliw – Unimot, także wyrażał zainteresowanie niektórymi aktywami. Na razie wśród spółek paliwowych, najgorzej radzi sobie Orlen. Wczoraj też światło dzienne ujrzała rekomendacja DM BOŚ dla Unimotu.

Spółkę wyceniono na poziomie 45 zł i obniżono rekomendację z kupuj o trzymaj. „Analityk podwyższył prognozy finansowe dla Unimotu oczekując rekordowo wysokich wyników za 2020 rok, jednak na podstawie obserwacji kursu akcji spółki w ostatnich tygodniach ekspert skłania się ku opinii, że zmniejsza się fundamentalny potencjał wzrostu.” – podano w raporcie.

unimot

Zdaniem autora raportu, powodem jest także pandemia, która pogorszyła koniunkturę w europejskich rafineriach. Ponadto ceny ropy nie będą w kolejnych kwartałach już na tak niskich poziomach jak jeszcze niedawno, stąd też wynika mniejsza zdolność do kolejnych rekordowych wyników. Na wykresie spółka nadal ma się dobrze, choć obecnie pojawiają się małe problemy z trwałym pokonaniem poziomu 50 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here