Naga MarketsPharmena [PHR], NanoGroup [NNG] – Gorące spółki dniaGigantycznych wzrostów w ubiegły piątek doznała spółka biotechnologiczna Pharmena. Powodem była informacja o podpisaniu umowy z wiodącym amerykańskim ośrodkiem badawczym Covance, dotyczącej przeprowadzenia badań przedklinicznych leku 1-MNA jako kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2 na modelach zwierzęcych. Po ustaleniu efektywnej dawki, lek będzie mógł być testowany na ludziach.

  • Pharmena będzie badać potencjalny lek na koronawirusa
  • Kurs kolejny raz wrócił do kluczowego oporu
  • Duże zainteresowanie akcjami NanoGroup

W ocenie spółki, 1-MNA może być skuteczną terapią w leczeniu pacjentów z COVID-19, ponieważ jego zastosowanie obniża poziom TNF-alpha i może zmniejszać ryzyko ciężkiego przebiegu choroby oraz ryzyko zgonu u pacjentów z koronawirusem, co już wykazano w badaniach. Warto także dodać, że lek może być przydatny także w przypadku innych infekcji dróg oddechowych jak grypy czy zapalenie płuc lub oskrzeli.

Te artykuły również Cię zainteresują

Pharmena włącza się w walkę z COVID-19

Dla Pharmeny sama współpraca z tak dużą firmą, zatrudniającą ponad 50 000 osób i działającą w 60 krajach, jest wyróżnieniem, a samo zaangażowanie w walkę z pandemią wywołuje silne wzrosty notowań. Na wykresie tygodniowym cena podskoczyła kolejny raz do głównego oporu przy 18 zł, a wysokie obroty przy ostatnich falach wzrostowych, sugerują że może w końcu dojść do jego wybicia.

pharmena


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Skokowy wzrost zainteresowania akcjami NanoGroup

Nieco wcześniej podobne wzrosty miały miejsce na spółce NanoGroup, po tym jak firma poinformowała o wynalezieniu maseczki o właściwościach biobójczych. Cena podskoczyła w zaledwie 3 sesje z niespełna 3 zł do niemal 13 zł. Jak to często bywa w tego typu przypadkach, korekta w kolejnych dniach była równie gwałtowna. W piątek przecena wyhamowała w rejonie 7 zł i pojawiła się próba odbicia, a cały czas utrzymywane są mocno podwyższone obroty.

O zainteresowaniu spółką mogą świadczyć także informacje podane przez prezesa firmy, w czacie na portalu StockWatch. Prezes odniósł się do emisji akcji, wskazując że jest duży popyt na nowe akcje. Plan zakłada pozyskanie około 8,4 mln zł na badania przełomowych leków na raka i substytutu krwi NanOX oraz na pokrycie bieżących kosztów. Warto dodać, że emisja skierowana jest głównie do inwestorów instytucjonalnych, którym przypadnie 80% nowych akcji.

nanogroup

Mimo, że o spółce zarobiło się głośno za sprawą włączenia się w walkę z pandemią, to jednak inne jej projekty zasługują na uwagę. Głównym z nich jest lek na raka jajnika i mięsaka, który ma być niebawem skierowany do rejestracji w Europejskiej Agencji Medycznej. Inny ciekawy projekt będący w zaawansowanej fazie to syntetyczny płyn pełniący funkcję krwi, który umożliwi dłuższe przechowywanie organów do przeszczepów. Sądząc po zainteresowaniu nowymi akcjami oraz obrotami w ostatnich dniach, duże zainteresowanie spółką, może przełożyć się na kolejną falę wzrostów.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here