Naga MarketsPharmena [PHR], JSW S.A. [JSW] – Gorące spółki dniaBiotechnologiczna spółka Pharmena, poinformowała wczoraj o rozpoczęciu ostatniego z trzech planowanych badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych 1-MNA, kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2, prowadzone przez ośrodek badawczy Covance Inc. na zlecenie Pharmeny. Badanie obejmuje ocenę 1-MNA w modelu zwłóknienia płuc i po ustaleniu odpowiedniej dawki na zwierzętach, będą mogły rozpocząć się badania na ludziach.

    • Pharmena zleca badania leku m.in. na COVID-19
    • Akcje JSW wycenione tylko na 20 zł

Covance jest najbardziej wszechstronną i jedną z największych firm na świecie, zajmującą się badaniami klinicznymi na zlecenie. Po tej informacji, kurs wystrzelił o 50% w górę przy wysokich obrotach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne wybicie

Oczywiście droga do skutecznego leku nadal jest daleka, ale jak widać po niedawnym przykładzie NanoGroup i szczepionki przeciwko COVID-19 – inwestorzy chcą mieć w portfelu spółki, które w przyszłości mogą odnieść spory sukces, a moda na biotechnologię na GPW trwa już od niemal roku.

pharmena


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Niska wycena

Wczoraj pojawiła się najnowsza rekomendacja DM BOŚ dla spółki JSW. Analitycy DM BOŚ podnieśli cenę docelową dla akcji JSW do 20 zł z 10 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “sprzedaj”. Biorąc pod uwagę obecną, rynkową wycenę – to rekomendacja jest druzgocąca dla spółki i jeżeli miałaby się spełnić, to kurs musiałby runąć o 40% w dół. “Radzimy nie podchodzić zbyt entuzjastycznie do walorów JSW, aczkolwiek musimy przyznać, że ostatnie zmiany sytuacji makroekonomicznej wydają się korzystne dla spółki” – napisano w raporcie. „W ocenie analityków dobra sytuacja na światowym rynku stali nie utrzyma się jednak w dłuższym horyzoncie.

jsw

Ponadto, analitycy dostrzegają ograniczone szanse, by cena australijskiego węgla ustaliła się powyżej 150 USD/t w dłuższym okresie mimo możliwych krótkoterminowych wzrostów. Po trzecie, w oparciu o nasze prognozy makroekonomiczne zakładamy, że jedyną szansą JSW, by generować dodatnie powtarzalne przepływy pieniężne, jest obniżenie wydatków inwestycyjnych, a to, w naszej ocenie, raczej nie wydarzy się w ciągu najbliższych 3 lat” – podano w uzasadnieniu do wyceny. W krótkim okresie, jeden z ulubieńców polskich spekulantów, raczej zdaje się szykować do próby wybicia styczniowego maksimum.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd pln | us500 | notowania pgnig | de30 dax | gielda forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here