Naga MarketsPharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów.

pharmena

Spółka zyskiwała podczas wczorajszej sesji ponad 46% przy podwyższonych obrotach. Powodem zwyżki, która trwała już wcześniej było podanie informacji o tym, że firma dokonała nowych zgłoszeń patentowych w Polsce i w USA, umożliwiających uzyskanie ochrony patentowej na zastosowanie 1-MNA w leczeniu i suplementacji obejmującej m.in. infekcje wirusowe w tym spowodowane Sars-CoV-2. Zdaniem spółki, patent w tym zakresie i w takim czasie, może mieć przełożenie na wyniki finansowe. Możliwe więc, że mamy kolejnego beneficjanta pandemii koronawirusa. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że kurs ma otwartą drogę do strefy oporu w rejonie 18 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku.

biomed

Także Biomed mocniej zyskiwał podczas czwartkowej sesji i było to odbicia po trzech dniach intensywnej korekty. Warto pamiętać, że spółka doznała wcześniej niebywałych wzrostów, stąd też nie powinno dziwić gwałtowne cofnięcie, tym bardziej, że na górce spory pakiet akcji sprzedał prezes firmy. Nie ma to jednak typowo negatywnej wymowy, gdyż zainkasowane środki trafią o spółki w formie pożyczki. Wcześniejsza zwyżka była spowodowana doniesieniami o prowadzeniu badań na świecie w zakresie skuteczności szczepionki na gruźlicę w walce z koronawirusem. Akurat spółka od lat produkuje taką szczepionkę. Wczoraj firma poinformował o zawarciu umowy z turecką firmą Valentis dotyczącej współpracy w zakresie rejestracji, dostawy i dystrybucji produktu leczniczego o nazwie handlowej Onko BCG 100. Zgodnie z umową, produkt ma zostać zarejestrowany w Turcji, a następnie Biomed będzie go tam dostarczać przez kolejne 5 lat. Wartość umowy sięga 40 mln zł. Jeżeli więc pojawią się informacje o rejestracji, kurs może ponownie wystrzelić, choć już raczej nie tak silnie jak w ostatnich tygodniach. O szansach na zwyżkę pisaliśmy od 31 marca.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here