Naga Markets

Pharmena liczy na dobre wyniki w II kw., rozmawia o rozszerzeniu sprzedaży zagr. - wywiadWarszawa, 10.08.2022 (ISBnews) – Pharmena liczy, że systematycznie powiększane portfolio produktów i zdywersyfikowana sprzedaż przyczyni się do utrzymania dobrych wyników w II kwartale, poinformował ISBnews prezes Konrad Palka. Do końca roku spółka planuje wprowadzenie na rynek kilkunastu kolejnych produktów pielęgnacyjnych i prowadzi rozmowy o rozszerzeniu zagranicznych rynków zbytu.

“W I kwartale tego roku wypracowaliśmy 10-proc. wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, kończąc ten okres z wynikiem sprzedażowym na poziomie 3,6 mln zł. Był to najlepszy pierwszy kwartał w historii naszej firmy od 2018 roku. Od stycznia do marca br. odnotowaliśmy także 2,2 mln zł zysku na sprzedaży, co stanowiło wzrost o 14% r/r. Wpływ na wyniki finansowe miała zwiększona sprzedaż na rynku krajowym. Liczymy na to, że cały czas powiększane portfolio produktów i stabilna zdywersyfikowana sprzedaż przyczyni się do utrzymania dobrych wyników, również w drugim kwartale br.” – powiedział ISBnews Palka.Spółka opublikuje wyniki za II kwartał br. 26 sierpnia.

Jak zaznaczył, spółka koncentruje się na trzech obszarach działalności: poszerza ofertę produktów dermokosmetycznych, wprowadza od obrotu innowacyjne suplementy diety oraz prowadzi badania w ramach leków tzw. małocząsteczkowych. W 2021 roku spółka wprowadziła na rynek 40 innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry i włosów.”Rozwijamy się przede wszystkim w kategoriach hair care, skin care i suplementach. Rozszerzyliśmy nasze portfolio również o takie marki, jak favorite nature (naturalna, wegańska pielęgnacja włosów i skóry) oraz novaja (regeneracyjne dermokosmetyki do ciała i włosów). Siłą napędową naszej spółki jest innowacyjna cząsteczka REGEN7, która jest obecna w większości naszych produktów. Koncentrujemy się na jak najszerszym jej zastosowaniem w naszych produktach. W I półroczu br. wprowadziliśmy kilka nowych produktów do oferty, a kolejnych kilkanaście planowane jest do końca roku” – dodał prezes.

Wskazał, że obok sprzedaży na rynku krajowym Pharmena na bieżąco rozwija współpracę z obecnymi zagranicznymi partnerami.

“Prowadzimy rozmowy z nowymi podmiotami na nowych rynkach zbytu. Naszymi największymi rynkami zagranicznymi są obecnie Niemcy, Wielka Brytania oraz Bliski Wschód” – powiedział Palka.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.

Sebastian Gawłowski

XTB

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here