Naga MarketsPGS Software to firma informatyczna świadczącą usługi programistyczne oraz outsourcingowe.

pgs software

Patrząc z szerszej perspektywy należy przyznać, że spółka ma solidne fundamenty. Jej wyniki zarówno w ujęciu rocznym jak i kwartalnym wyglądają mocno, ponadto firma wypłaca dywidendy. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to nic nowego, a spółka bardzo silnie rosła przez wiele wcześniejszych lat. Obecnie jednak, od początku 2018 roku znajdujemy się w fazie korekty. Na wykresie mamy kanał spadkowy i kluczowe wsparcie w rejonie 7,90 zł. Jeżeli spadki będą kontynuowane, wydaje się, że cena może kierować się na ten poziom.

Dlaczego tak mogłoby się stać? Po za nie najlepszą kondycją szerokiego rynku, także spółka zapowiada, że przychody w kolejnych kwartałach mogą być niższe. Pewną kwestią pozostaje tu brexit i ostatnie wydarzenia mogą mieć wpływ na notowania. Na razie obawy te nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, gdyż przychody za trzeci kwartał wzrosły o 19%. Jeżeli brexit zakończy się w uporządkowany sposób, wydaje się, że notowania spółki mogą na tym skorzystać. Ostatnia rekomendacja nadal jest bardzo wysoka, gdyż wycenia spółkę na poziomie 17,20 zł. Warto także pochwalić firmę za skupowanie akcji po 9,50 zł. Jest to sygnał dla inwestorów, że obecna przecena uznawana jest przez Zarząd za wystarczająco dużą. Kluczową kwestią pozostaje brexit, sytuacja powoli jednak zaczyna krystalizować się na korzyść spółki tzn. najgorszy scenariusz zakładający wyjście Wielkiej Brytanii bez umowy, powoli się oddala.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here