Naga MarketsPGS Software to firma informatyczna świadczącą usługi programistyczne oraz outsourcingowe.

pgs software

Zaczynając analizę spółki trzeba przyznać, że od lat ma ona bardzo zdrowe fundamenty, cały czas rosną przychody i zyski. W ostatnich latach wszystko to było już wycenione, a kurs przestał notować coraz to wyższe maksima. O pewnego czasu spółce ciążyło kilka spraw. Po pierwsze, zapowiedź słabszych przychodów w ostatnim kwartale (na razie po III kw. przychody wzrosły o 19%). Po drugie kwestia brexitu i związany z tym spadek zamówień. Tu wydaje się, że obawy były przesadzone, a po wygranej Partii Konserwatywnej w ostatnich wyborach niepewność znacznie zmalała. Po trzecie, sporo mówiło się, że zniesienie tzw. limitu 30 krotności wynagrodzeń na ZUS może zaszkodzić właśnie tego typu firmom.

Jak wiemy, projekt ten przepadł i raczej nie znajdzie większości w parlamencie przez najbliższe lata. Przy niższej wycenie spółka dysponując dobrym stanem gotówki dokonała małego skupu akcji, co jest dobrym posunięciem. Spekuluje się także o możliwej akwizycji, choć zapewne kursowi bardziej pomógłby powrót do wypłacania dywidend. W najnowszej rekomendacji z grudnia, wyceniono spółkę na 17 zł. W raporcie ujęto spadek przychodów jednak podniesiono prognozy zysków za 2019 rok. Zysk za 2020 rok ma być nieznacznie niższy. Jest to więc fundamentalnie bardzo stabilna spółka, nadająca się do inwestycji na dłuższy termin. Pozytywne w technice jest wybicie linii trendu spadkowego i atak na ostatni wierzchołek. Jeżeli dojdzie do jego pokonania, cena powinna wzrosnąć przynajmniej do 12,50 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Geotrans [GTS] – 380% wzrostu po zmianach na rynku odpadów – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here