Naga MarketsPGNiG ze znacznymi wzrostami na zamknięciu czwartkowej sesjiW środę sesji w Warszawie nie było, jednak na parkietach zagranicznych dominowały pozytywne nastroje, nawet pomimo zamieszek w Waszyngtonie. Przy rosnących giełdach na świecie, w czwartek również GPW rozpoczęła sesję z przytupem i wraz z upływem czasu stopniowo powiększała wzrosty.

PGNiG urosło o 6,4%

Ostatecznie WIG20 wzrósł 3,2%, WIG 2,9%, a mWIG40 i sWIG80 po 1,9%. Wśród bluechipów wzrostom przewodził przede wszystkim KGHM (9,6%), ale także banki (WIG-Banki 6,5%) oraz PGNiG (6,4%), a traciły głównie CD Projekt (-6,7%) i Allegro (-3,6%). Na szerokim rynku przy wysokich obrotach wzrostami wyróżniały się m.in. Mercator (10,9%), XTB (5,2%), czy Ciech (8,2%). WIG20 osiągnął wczoraj poziom 2,074 pkt, co oznacza, że odrobił spadki rozpoczęte pod koniec lutego i spowodowane wybuchem pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dobre nastroje – choć nie aż tak jak Warszawie – dominowały również na innych parkietach europejskich. DAX wzrósł 0,6%, CAC 0,7%, a FTSE 0,2%. Z kolei w USA indeksy ustanawiały kolejne rekordy – S&P wzrósł 1,5%, a Nasdaq 2,6%. W czasie dzisiejszej sesji poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Tymczasem NIKKEI z rana rośnie ponad 2%, a kontrakty terminowe na S&P są na 0,5% plusie.

Autor: Michał Fidelus, analityk BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here