Naga MarketsPGNIG ze wzrostem przychodów o 6% r/r i zyskiem netto o 124%Środowe notowania na krajowym rynku przyniosły spadki głównych indeksów, z których relatywnie najgorszy był WIG20. Ale w grupie największych spółek sesja była bardzo wyrównana, a na niekorzyść samego indeksu istotnie wpłynęły silne spadki cen akcji KGHM, których podwaliną jest ostatnia zniżka cen miedzi na rynkach towarowych. Jednak już z początkiem dnia kontrakty terminowe na miedź lekko odbijają w górę co ma szanse uspokoić nastroje na akcjach samego producenta.

PGNiG z dobrymi wynikami finansowymi

Do wczorajszego pogorszenia ogółem nastrojów na krajowym rynku przyczyniły się również spadki na głównych parkietach zachodnich, zwłaszcza europejskich. Obawiano się publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FED w kontekście ostatniego wystrzału inflacji w US do poziomu 4,2% r/r. I faktycznie pojawiły się w nim odniesienia do dyskusji w zakresie możliwego ograniczenia aktywności FED w skupie aktywów, jednak w ostatnich, oficjalnych wypowiedziach przedstawiciele FED wskazują, że inflacja ma charakter przejściowy i bieżąca polityka pieniężna będzie podtrzymana. Patrząc po porannych zwyżkach kontraktów terminowych na główne indeksy światowe taka retoryka uspokoiła nastroje.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG w układzie dziennym

Technicznie na indeksach WIG i WIG20 pojawił się niekorzystny układ świec zbliżony do formacji gwiazdy wieczornej, która sugeruje dalszy spadek. Jak zostało jednak zaznaczone, globalne nastroje z dzisiejszym porankiem stabilizują się, co powinno pozostać z dodatnim wpływem na krajowym rynek. W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na poranny raport PGNIG z wynikami finansowymi za I kw., gdzie przychody wzrosły o 6% r/r, natomiast zysk netto o 124%. Jak wskazuje zarząd spółki lepszy wynik to m.in. rosnące ceny węglowodorów sprzyjające segmentowi wydobycia oraz niższe temperatury wpływające na wzrost zapotrzebowania na gaz co poprawiło wynik segmentów obrotu i dystrybucji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty z rynku pracy o zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here