Naga MarketsPGNiG zajmie się produkcją wodoru. Kurs nadal pod oporem Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,07%. Akcje drożały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,79 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,79 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 75%.

  • Kurs PGNiG w strefie oporu 3,80 zł
  • Nadal brakuje decydującego ruchu kierunkowego
  • Spółka wchodzi w technologie wodorowe

Blisko wybicia jednak obroty słabe

Notowania spółki w ostatnich dniach delikatnie wzrastały. Ruch ten nadal jednak wpisuje się w zakres bardzo wąskiej konsolidacji, a w dodatku spadają także i tak już znajdujące się na dość niskim poziomie obroty. Brakuje tak naprawdę jednak mocniejszej sesji aby udało się w końcu przełamać opór w rejonie 3,80 zł, pod którym cena znajduje się od połowy kwietnia. Nadzieje na wybicie wiązałbym z tym, że nie pojawiła się dotąd reakcja podażowa, mimo że technika czyli m.in. szerszy trend spadkowy oraz chwilowe pogorszenie sentymentu na rynkach akcyjnych, mogło do tego skłaniać. Nadal więc z lekkimi nadziejami czekamy na ruch kierunkowy.

pgnig 21.05.2020
Notowania PGNiG 21.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka zaczyna program wodorowy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje realizację programu wodorowego, na który złoży się pięć projektów o łącznym koszcie 31 mln zł, poinformowali członkowie zarządu spółki. Projekty mają być realizowane w ciągu najbliższych pięciu lat. Pierwszym z projektów w ramach programu jest Hydratank, czyli budowa stacji tankowania wodoru w pobliżu siedziby spółki w Warszawie.

Wkrótce ma zostać podpisana umowa z wykonawcą i dostawcą, a planowany termin uruchomienia i testów stacji to październik 2021 r. Koszt projektu to 9 mln zł. W oddziale w Odolanowie powstanie stacja power-to-gas. Będzie produkować wodór z energii elektrycznej, energii odnawialnej z naszej farmy fotowoltaicznej, w procesie elektrolizy. Kolejny projekt to powołanie New Fuel Lab w ramach Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego grupy kapitałowej. Ma być to pierwsze w Polsce laboratorium badające wodór oraz jego mieszaniny jako paliwo.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here