Naga MarketsPGNiG zaczyna znowu rosnąć. Kurs w kierunku górnej krawędzi kanału spadkowego Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,31%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,35 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,36 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 75%.

Do górnej krawędzi

Notowania gazowej spółki w końcu doznały większej zmienności. Od dłuższego czasu kurs stał bowiem niemal w miejscu. Na wykresie widać, że ostatnie kilka sesji przyniosło ponad 5% odbicie. Patrząc na układ techniczny, wydaje się, że cena ma otwartą drogę przynajmniej do górnej krawędzi kanału spadkowego czyli w rejon 6,55 zł.Notowania PGNiG 16.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Konkurs na czujnik pomiarowy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło nabór wniosków w konkursie „Zmierz H2 dla PGNiG” na czujnik do pomiaru stężenia wodoru w gazie ziemnym, podała spółka. Wnioski można składać do 31 października br. „Grupa kapitałowa PGNiG aktywnie uczestniczy w testowaniu możliwości dystrybucji paliw alternatywnych. W naszym oddziale w Odolanowie pracujemy m.in. nad wzorcową mieszaniną gazu ziemnego i wodoru, którą bezinwazyjnie i minimalizując wszelkie ryzyka techniczne związane z jej dystrybucją, będzie można wprowadzać do sieci gazowych.

Kluczowym elementem komercjalizacji tego procesu będzie zastosowanie rozwiązań, które umożliwią nam w sposób efektywny monitorowanie jego przebiegu. Mam nadzieję, że wyłonione w konkursie urządzenie pozwoli na dalszy rozwój projektów wodorowych PGNiG. Być może będzie miało swój udział w drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej” – powiedział wiceprezes PGNiG ds. rozwoju Arkadiusz Sekściński, cytowany w komunikacie.

investObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here