Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,75%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,68 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,70 zł. W sumie od szczytu z początku lutego ubiegłego roku, a więc przez ponad 12 ostatnich miesięcy, trend spadkowy doprowadził do spadku notowań o ponad 70%.

  • Kurs PGNiG na kluczowym wsparciu na wykresie miesięcznym
  • Spółka zaczyna sprzedaż LNG z portu w Kłajpedzie
  • Pozytywnie na wyniki wpłynie także wygrana z Gazpromem

Początek odrabiania strat?

W ostatnim okresie kluczową informacją było wygranie sprawy z Gazpromem, co przyniesie spółce 1,5 mld dolarów rekompensaty. Znacząco wpłynie to na wyniki finansowe. Na wykresie mieliśmy mocne odbicie, a na wykresie miesięcznym za marzec powstała piękna świeca pin bar naruszająca historyczne wsparcie swoim długim cieniem. Jest to świetna techniczna baza do rozpoczęcia powolnego odrabiania strat. To co dotąd także ciążyło spółce to słabe notowania gazu. Są one już na wieloletnich minimach, a ostatnie lata pokazują, że zazwyczaj w drugiej połowie roku dochodziło do odbicia notowań. To pomogłoby PGNiG, który w okresie problemów gospodarczych, może być, szczególnie po tak niskiej cenie, uznawany za dość bezpieczną inwestycję.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 17.04.2020
Notowania PGNiG 17.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Stacja w Kłajpedzie zacznie zarabiać

Polskie Górnictwo Gazowe i Gazownictwo sprzedało pierwsze dwa ładunki skroplonego gazu ziemnego ze stacji przeładunkowo-odbiorczej w Kłajpedzie. Nabywcą obu ładunków jest CRYO Shipping AS, norweska firma specjalizująca się w dostarczaniu paliwa do statków napędzanych silnikami na gaz skroplony. Firma działa na rynku bunkrowania w krajach skandynawskich, Holandii, Belgii, Niemczech i na Litwie. PGNiG wygrało przetarg na wyłączne użytkowanie stacji przeładunkowo-odbiorczej w Kłajpedzie w listopadzie 2019 roku. Organizatorem przetargu była Klapiedos Nafta, która jest również operatorem pływającego terminala regazyfikującego i magazynującego LNG zacumowanego w litewskim porcie, kilka kilometrów obok stacji przeładunkowo-odbiorczej w Kłajpedzie. Umowa pomiędzy spółkami weszła w życie 1 kwietnia 2020 r. i będzie obowiązywać przez 5 lat.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here