Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas sesji z minionego piątku o około 3,15%. Akcje drożały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,06 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego w piątek 0,27% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,06 zł. W sumie od szczytu z początku lutego ubiegłego roku, a więc przez niemal 12 ostatnich miesięcy, trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 50%.


Notowania gaz blisko wieloletniego wsparcia

Spółka doznaje silnej przeceny w ostatnich dniach i to przy rosnących obrotach. Seria spadkowych świec z ubiegłego tygodnia doprowadziła do zejścia na nowe minima trwającego od niemal roku trendu spadkowego. Jak widać na wykresie miesięcznym, kurs przełamał także istotne poziomy wsparcia. W ubiegłym tygodniu pojawiła się także bardzo słaba rekomendacja zalecająca sprzedaż akcji i wyceną na poziomie 3,50 zł. Analitycy wskazują na słabe perspektywy notowań gazu, co przekłada się na słabość spółki. Od strony technicznej można mieć jednak pewne nadzieje. Otóż notowania gazu przejawiają pewną cykliczność i mniej więcej co 4 lata pojawia się dołek na podobnym poziomie. Oczywiście nie wiadomo czy sytuacja się powtórzy ale na tle ostatnich 10 lat, notowani gazu są na niskich poziomach. Do dołka z 2016 roku jeszcze trochę brakuje, dlatego zapewne w najbliższym czasie przecena na PGNiG nadal będzie kontynuowana.

pgnig 27.01.2020
Notowania PGNiG 27.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sąd podtrzymuje karę 10,4 mln zł

Przed kilkoma dniami Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną PGNiG w sprawie o nałożenie kary pieniężnej za niewykonanie obowiązku usunięcia z kontraktów gazowych niekorzystnych dla odbiorców rozwiązań. Nałożona kara sięgała 10,4 mln zł. Sąd Najwyższy uznał skargę kasacyjną za niezasadną, wskazując że UOKiK w sposób jasny i precyzyjny wskazał na uchybienia. Jednym z powodów wszczęcia postępowania było użycie tzw. klauzuli “bierz lub płać”, która narzucała klientom minimalną roczną ilość gazu, jaką mieli obowiązek zakontraktować, pod rygorem kar umownych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here