Naga MarketsPGNiG z relatywną siłą na tle rynku. Notowania wspierane przez ceny gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,15%. Akcje drożały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 5,34 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 1,35% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,30 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 150%.

  • Dobra sytuacja na rynku gazu sprzyja PGNiG
  • Kurs oscyluje pod czytelnym oporem

Nadal presja na opór

Notowania spółki po korekcie jaka dokonała się na przełomie lipca i sierpnia, powoli powracają do głównego trendu wzrostowego. Mimo, że odbicie po korekcie nie ma już tak wyraźnej dynamiki jak wcześniejsze wzrosty, to jednak niewiele brakuje aby kurs osiągnął nowe maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres tygodniowy pokazuje presję na opór w rejonie 5,40 zł oraz to, że dokonana korekta nie była zbyt głęboka, co wskazuje na relatywną siłę spółki na tle szerokiego rynku. Spółce sprzyjają także notowania gazu ziemnego, na których dokonało się solidne odbicie. Wydaje się zatem, że wybicie oporu jest tylko kwestią czasu.

pgnig 12.08.2020
Notowania PGNiG 12.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe złoże gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczyna rewitalizację złoża gazowego Mirocin na Podkarpaciu, którego zasoby szacuje na ok. 1 mld m3, podała spółka. Jeszcze w tym roku PGNiG planuje rozpocząć wiercenia, które umożliwią eksploatację surowca. “Konsekwentnie realizujemy strategiczny plan zwiększenia wydobycia gazu ziemnego na Podkarpaciu.

Eksploatacja krajowych złóż pozostaje najbardziej efektywnym kosztowo źródłem pozyskaniu gazu, a jednocześnie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski i rozwoju lokalnych społeczności. Złoże Mirocin to kolejny dowód wyjątkowych kompetencji PGNiG w zakresie poszukiwania i wydobycia węglowodorów. Odkrycie dodatkowych zasobów gazu przedłuży eksploatację złoża o kolejne dekady” – powiedział prezes Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here