Naga MarketsPGNiG z relatywną siłą. Kurs niebawem powyżej 5 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,93%. Akcje drożały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,87 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego w piątek 0,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,87 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 120%.

  • Kurs PGNiG blisko wybicia na nowe maksima
  • Kolejne cele dla popytu powyżej 5 zł

Niebawem powyżej 5 zł

Notowania spółki rosną od dłuższego czasu i nawet korekta zainicjowana a połowie czerwca, nie wyrządziła większych szkód trendowi. Wydaje się, że tak mocne zachowanie kursu wynika z kilku czynników. Po pierwsze akcje były silnie przecenione, podobnie jak gaz ziemny. Po drugie spółka odzyskała aż 1,5 mld USD od Gazpromu.

Retro

Te artykuły również Cię zainteresują
Po trzecie, pojawiają się zapowiedzi możliwych akwizycji czy też medialnych doniesień, że znany inwestor Warren Buffet zaczyna inwestować w aktywa powiązane z gazem. To wszystko tworzy dobry klimat dla spółki, tym bardziej, że na okres pandemii i spowolnienia gospodarczego, taki biznes wydaje się być relatywnie odpornym. Na wykresie kolejnym celem są okolice powyżej 5 zł.

pgnig 13.07.2020
Notowania PGNiG 13.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rosną nakłady na inwestycje

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zakłada, że nakłady inwestycyjne w 2020 r. przekroczą poziom osiągnięty w 2019 r., tj. 6,6 mld zł. “Dziś nie podam dokładnej wartości, ponieważ pracujemy nad strategią spółki, jednak mogę zapewnić, że inwestycje będą rekordowe w tym roku i następnym. Na pewno będą wyższe niż zeszłoroczny poziom 6,6 mld zł” – powiedział prezes Kwieciński dziennikarzom w Świnoujściu.

Zapewnił, że wysokość planowanych nakładów nie wynika jedynie z wygranej w sporze z Gazpromem i przelania przez tę spółkę środków, a przede wszystkim z długoterminowych planów grupy. Wyjaśnił, że PGNiG obecnie wydobywa mniej gazu niż wynosi zapotrzebowanie w Polsce. Celem spółki jest zmiana tej proporcji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here