Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,11%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,66 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,72% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,68 zł. W sumie od szczytu z początku lutego ubiegłego roku, a więc przez niemal 12 ostatnich miesięcy, trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 55%.


Wyhamowanie spadków

Początek lutego przyniósł wyhamowanie ostatnich spadków, jednak trudno na razie mówić o jakimś konkretnym odbiciu. Spoglądając na wykres z miesięczną skalą czasową widać, że cena może zmierzać nawet w rejon 3 zł czyli serii dołków z lat 2006 – 2010. Wydawane ostatnio rekomendacje prognozują raczej pogarszające się wyniki finansowe. Głównym problemem pozostają notowania gazu. Te spadały przez cały 2019 rok i to z dużym impetem. To samo było na PGNiG, a więc mamy silną korelację. Kurs gazu zbliża się do dołka z 2016 roku i także na wieloletnie wsparcie. To dawałoby szansę choćby na techniczną korektę, za którą szłoby także odbicia na spółce. Jeżeli nic się jednak nie zmieni, a póki co notowani gazu cały czas spadają, wydaje się, że po korekcie cena może ruszyć do okolic 3 zł.

pgnig 21.02.2020
Notowania PGNiG 21.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe urządzenie do legalizacji stacji LNG

Spółka poinformowała prze kilkoma dniami, że mobilne stanowisko do precyzyjnego odmierzania skroplonego gazu będzie wykorzystywane do legalizacji dystrybutorów na stacjach tankowania autobusów Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Urządzenie zostało zaprojektowane przez inżynierów spółki. “To nasza własna innowacja, która już pozytywnie wpływa na rozwój rynku LNG małej skali w Polsce. Coraz liczniejsze floty autobusów i pojazdów ciężarowych napędzanych gazem przełożą się na konieczność budowy w ciągu najbliższych kilku lat nowych stacji tankowania. To z kolei oznacza konieczność ich regularnej legalizacji” – dodano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here