Naga MarketsPGNiG z podniesioną wyceną do 7,70 zł - zapiski giełdowego spekulantaPrzed kilkoma dniami, analitycy DM BOŚ podnieśli rekomendację dla PGNiG do „kupuj” z „trzymaj”, a 12-miesięczną cenę docelową akcji spółki zwiększyli do 7,7 zł z 7,3 zł wcześniej. Spoglądając na wykres, widać że rekomendacja pojawi się w dobrym czasie, gdyż można zaobserwować zwiększoną aktywność kupujących i próbę wybicia z kanału spadkowego. Udane wybicie powinno otworzyć drogę na maksima trendu wzrostowego. „Opierając się na zaktualizowanych wycenach docelowych PKN i PGNiG sądzimy, że uczciwy parytet zamiany akcji to 1:13 (12M EFV dla PKN Orlen to 100,0 zł na akcję, a dla PGNiG to 7,7 zł na akcję).

Bieżące kursy akcji obu spółek obecnie są zbliżone do parytetu, a fundamentalny potencjał wzrostu, który dostrzegamy, jest w przypadku obu spółek podobny” – napisali analitycy DM BOŚ. Zdaniem ekspertów, spółka pokaże dobre wyniki w najbliższej przyszłości, ale wobec przejęcia, ma to drugorzędne znaczenie.Wybicie z kanału

„Zgodnie z naszymi oczekiwaniami spodziewana poprawa EBITDA w segmencie wydobycia nie zrównoważy oczekiwanych strat w segmencie handlowym w II poł. 2021 roku. Ewentualne straty na transakcjach zabezpieczających w drugiej połowie roku oraz pogarszające się marże w przypadku aktywów energetycznych będą obciążeniem dla skonsolidowanych wyników” – podano w raporcie.

pgnig


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here