Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas sesji z minionego piątku o około 1,22%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,35 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w ubiegły piątek 0,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,37 zł. W sumie od szczytu z początku lutego, cały trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 47%.


Akcje PGNiG w kierunku linii trendu?

Pierwsze sesje nowego roku przyniosły kontynuację rozpoczętej w grudniu wzrostowej korekty. Mimo, że ruch wzrostowy odbywa się w spokojnym tempie, bez większej dynamiki i wyższych obrotów, cena zdołała podejść pod poziom wcześniejszych dołków. Tu nie pojawiła się znacząca reakcja podaży, co daje szanse na kontynuowanie odbicia. Jednym z problemów mogą być słabo wyglądające notowania gazu. Wydaje się, że jeżeli cena przełamie wyznaczony przy 4,50 zł opór, to kurs powinien dotrzeć przynajmniej do dobrze respektowanej linii trendu spadkowego, z jaką mamy do czynienia od lipca ubiegłego roku. Wydaje się więc, że okolice 4,70 zł są do osiągnięcia bez zmiany szerszego układu spadkowego. Reakcja wzrostowa i tak jest słaba na tle dokonanej w ubiegłym roku potężnej przeceny notowań.

pgnig 13.01.2020
Notowania PGNiG 13.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka z nowym prezesem

W ostatnich dniach podano informacje o uzyskaniu wszelkich pozwoleń w zakresie przejęcia przez PGNiG Upstream Norway – spółki zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, dodatkowych 10% udziałów w złożu Duva. W połowie lipca 2019 r. PGNiG Upstream Norway nabyło 20% udziałów w złożu Duva na Morzu Północnym od firmy Wellesley Petroleum. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na przełomie 2020 i 2021 roku. Drugą ważną informacją jest zmiana prezesa – nowym został były minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here