Naga MarketsPGNiG z mocnym odbiciem. Szansa na powrót pod kluczowy opór Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,28%. Akcje drożały o 0,29 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,96 zł. Jest to świetny wynik na tle tracącego wczoraj 0,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,94 zł.

Silne odbicie

Po kilku dniach łagodnej korekty, wczoraj notowania spółki wyraźnie odbiły. Jest to czytelny sygnał powrotu do wzrostów. Patrząc na nieco szerszy kontekst wykresu, odbicie zainicjowane na początku miesiąca powinno być kontynuowane. Cena rośnie od tamtego dołka już o ponad 20%. Wydaje się, że obecnie spore są szanse na ruch w kierunku kluczowego oporu w rejonie 5,40 zł.

TMS
Te artykuły również Cię zainteresują

pgnig 18.11.2020
Notowania PGNiG 18.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe złoża

PGNiG Upstream Norway – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – odkryło złoże gazu na prospekcie Warka zlokalizowanym w obrębie koncesji PL1009 na Morzu Norweskim, podała spółka. Wstępnie oszacowane zasoby wydobywalne nowo odkrytego złoża mieszczą się w przedziale od 8 do 30 mld m3 gazu ziemnego i kondensatu. “Odkrycie Warki jest dla nas niezwykle istotne z perspektywy strategicznego rozwoju naszej własnej produkcji gazu ziemnego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Zależy nam na tym, by z Norwegii do Polski za pośrednictwem Baltic Pipe trafiało jak najwięcej gazu pochodzącego z naszego własnego wydobycia. Kolejne odkrycie nowych zasobów gazu przybliża nas do tego celu. Słowa uznania należą się naszym specjalistom z PGNiG Upstream Norway. Ten sukces jest uwieńczeniem ich ciężkiej, zespołowej pracy i efektem doświadczenia zdobytego na szelfie” – powiedział prezes PGNiG Paweł Majewski, cytowany w komunikacie. Wyliczenia dotyczące zasobów złoża będą aktualizowane na bieżąco na podstawie wyników analiz danych zebranych z otworu poszukiwawczego oraz w oparciu o wyniki otworów rozpoznawczych.

Złoże Warka zlokalizowane jest na południowy zachód od złóż Skarv i Ærfugl, w środkowej części Morza Norweskiego, ok. 240 km na północny zachód od wybrzeży Norwegii. Głębokość morza w tym miejscu wynosi ok. 400 m. Wiercenie otworu poszukiwawczego, dzięki któremu odkryto złoże Warka, zakończono na głębokości 4985 m od poziomu morza. Do wiercenia wykorzystano platformę wiertniczą Leiv Eiriksson.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here