Naga MarketsPGNiG z mało dynamicznym odbiciem Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,17%. Akcje taniały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,73 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,76 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 40%.

Finax

Odbicie w słabym stylu

Mało przekonująco wygląda nadal ostatnie odbicie na akcjach spółki. Styczniowa korekta przyniosła około 13% spadek notowań. Cena cofnęła się na czytelne wsparcie w rejonie 5,50 zł. Tu doszło wprawdzie do odbicia, jednak od końca stycznia mamy zaledwie kilku procentowy wzrost. Trudno zatem jednoznacznie przesądzić o końcu okresu spadków. Wydaje się jednak, że wysoko należy ocenić szanse na kolejny powrót lepszego sentymentu na szeroki rynek, a więc także na dalszy wzrost ceny na akcjach PGNiG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania PGNiG 11.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Problemy z nabyciem Tauron Ciepło

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) poinformowało Tauron o woli niekontynuowania dalszych negocjacji zmierzających do zawarcia transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Tauron Ciepło, podało PGNiG. “W związku z wygaśnięciem ważności złożonej […] oferty dotyczącej nabycia przez PGNiG 100% udziałów w spółce Tauron Ciepło Sp. z o.o. i brakiem wypracowania konsensusu w efekcie prowadzonych negocjacji w ramach przyznanej PGNiG przez Tauton wyłączności negocjacyjnej wygasającej w dniu 31 stycznia 2021 roku, PGNiG poinformowało Tauron o woli niekontynuowania dalszych negocjacji zmierzających do zawarcia transakcji” – czytamy w komunikacie.

W osobnym komunikacie Tauron podał, że w związku z niedojściem transakcji do skutku podjął decyzję o rozpoczęciu analiz dotyczących Obszaru Ciepło. “W związku z niedojściem transakcji do skutku zarząd emitenta podjął decyzję o rozpoczęciu analiz dotyczących Obszaru Ciepło z uwzględnieniem prognozowanych zmian w otoczeniu zewnętrznym, w tym regulacyjnym i rynkowym oraz uwzględniających perspektywy polskiego sektora ciepłowniczego, które mogą mieć wpływ na dalsze decyzje dotyczące sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło lub pozostawienia Tauron Ciepło w grupie emitenta” – czytamy w raporcie Taurona.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here