Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,06%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,24 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,27 zł. W sumie od szczytu z początku lutego, cały trend spadkowy doprowadził już do spadku notowań o ponad 47%.


Akcje PGNiG z mało dynamicznymi spadkami

Kolejne sesje nowego roku upływają w bardzo spokojnym tempie. Na wykresie niewiele się w styczniu dzieje, co ma swoje pozytywne aspekty. Możliwe bowiem, że ruch spadkowy o niewielkiej dynamice jest korektą grudniowego odbicia. Spółka jest nieco skorelowana z notowaniami gazu, a ten zachowuje się słabo. Na razie więc to co dzieje się na PGNiG nie wygląda najgorzej, o ile kurs nie zacznie naśladować notowań gazu. Wydaje się jednak, że ze względu na potężną przecenę jaka wcześniej się dokonała, możliwe jest rozwinięcie grudniowego odbicia. Najbliższym celem kupujących wciąż może być przyspieszona linia trendu łącząca kilka ostatnich szczytów. Pozytywem jest też brak silniejszej reakcji podażowej przy poziomie poprzedniego dołka czyli czytelnej strefie oporu.

pgnig 17.01.2020
Notowania PGNiG 17.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

Przed kilkoma dniami spółka poinformowała, że firma zależna PGNiG Upstream Norway, otrzymała trzy nowe koncesje na Norweskim Szelfie Kontynentalnym w ramach corocznej rundy koncesyjnej. Dwie z nowo otrzymanych koncesji znajdują się na Morzu Norweskim, trzecia na Morzu Północnym. W ciągu ostatnich trzech lat PGNiG podniosło swój stan zasobów wydobywanych gazu ziemnego i ropy naftowej w Norwegii z 80 mln do ok. 200 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Obecnie spółka eksploatuje 5 złóż, a działania inwestycyjne i analityczne prowadzone są na 6 kolejnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here