Naga MarketsPGNiG z kolejnym złożem. Kurs walczy o wybicie oporu 3,75 złKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,38%. Akcje drożały o 0,014 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,74 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 3,58% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,70 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 70%.

Konsolidacja pod oporem

Notowania spółki od dobrych kilkunastu sesji poruszają się w bardzo wąskim zakresie. Mamy konsolidację w ciekawym miejscu. Mowa o czytelnym poziomie oporu jakim jest seria szczytów z lutego nieco poniżej 3,80 zł. W ostatnich dniach zmalały obroty, nie ma także wyraźnej reakcji podażowej. Wydaje się zatem, że popyt ma szansę na dalsze wzrosty. Jeżeli opór zostanie w końcu przełamany, kolejnym celem będzie tegoroczne maksimum przy 4,50 zł. Spółce powinien sprzyjać temat wygranej z Gazpromem, a także notowania gazu, które w kwietniu lekko odbiły po długotrwałych spadkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 30.04.2020
Notowania PGNiG 30.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Nowe złoże rentowne przy cenie ropy 15 USD za baryłkę

PGNiG Upstream Norway półka należąca do PGNiG, uruchomiła pierwszy odwiert produkcyjny na złożu Erfugl na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Rozpoczęcie eksploatacji kolejnych odwiertów planowane jest jeszcze w tym roku. Produkcja ze złoża jest rentowna przy cenie ropy naftowej powyżej 15 USD za baryłkę.

Wynika to m.in. z możliwości podłączenia odwiertów do znajdującej się w pobliżu jednostki produkcyjno-magazynującej FPSO Skarv, co w istotny sposób obniża koszty zagospodarowania złoża. Dlatego PGNiG Upstream Norway wraz z partnerami koncesyjnymi postanowiło o uruchomieniu wydobycia pomimo trudnych warunków rynkowych spowodowanych niskimi notowaniami węglowodorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here