Naga MarketsPGNiG z 9% korektą. Pierwsza próba jej zakończenia Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,06%. Akcje drożały o 0,13 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,72 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,03% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,65 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 50%.

W korekcie

Notowania gazowej spółki od 20 kwietnia pozostają w ruchu korekcyjnym. W tym czasie kurs spadł o zaledwie 9%, co jest nadal dość płytką korektą. Wczoraj przy lepszych nastrojach na szerokim rynku pojawiła się pierwsza próba zakończenia korekty. Jeżeli jednak podjęta próba nie znajdzie kontynuacji w kolejnych dniach, nadal miejscem docelowym dla korekty pozostanie wsparcie i dolna krawędź kanału wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
PGNiG 7.05.2021
Notowania PGNiG 7.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGNiG wchodzi w ubezpieczenia

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) za pośrednictwem wyspecjalizowanej spółki będzie świadczyć usługi ubezpieczeń i reasekuracji na rzecz innych spółek Skarbu Państwa, podała grupa. “Jako pierwsi w Polsce tworzymy projekt, który będzie koncentrował się na wyszukiwaniu i dostarczaniu precyzyjnie dopasowanych usług ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa.

Dotychczas nie było podmiotu, który zagospodarowałby ten obszar. Jesteśmy przekonani, że nasz autorski pomysł przyniesie wiele korzyści spółkom Skarbu Państwa i samej Grupie PGNiG. Na pewno bardzo wymierną wartością dla wszystkich będzie efekt skali” – powiedział prezes Paweł Majewski, cytowany w komunikacie. Broker działający w Grupie PGNiG jest jedynym licencjonowanym pośrednikiem zarówno ubezpieczeniowym, jak i reasekuracyjnym z udziałem Skarbu Państwa. Spółka jest w procesie pozyskania licencji Lloyd’s, która umożliwi bezpośrednią współpracę z jednym z najważniejszych rynków reasekuracyjnych na świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator forum parkiet | eur/usd wykres | theppro co to | cena ropy brent | kurs kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here