Naga MarketsPGNiG wyznaczył nowy wierzchołek. Teraz cena spada w kierunku 5,65 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,44%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 5,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 5,83 zł. Od końca października notowania wzrosły o ponad 50%.

W fazie korekty

Notowania spółki od końca października poruszają się w ramach trendu wzrostowego o dużej dynamice. W tym czasie spółka zyskała już ponad 50%. Obecnie jednak znajdujemy się w fazie korekty. Od 5 sesji cena spada, wyznaczając nowy wierzchołek. Wydaje się, że bazowym scenariuszem jest korekta zbliżona zasięgiem do poprzedniej. Czytelne wsparcie mamy w rejonie 5,65 zł czyli na poprzednim szczycie. Tam powinna pojawić się pierwsza szansa za zakończenie korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 21.01.2021
Notowania PGNiG 21.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rusza poszukiwanie gazu na Ukrainie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz ERU Management Services LLC (ERU) złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd. Wniosek wpłynął 31 grudnia br., sprawa jest w toku. Zgłaszana koncentracja polegać będzie na utworzeniu przez PGNiG wraz ze spółką ERU wspólnego przedsiębiorcy, podano. W październiku 2020 r. PGNiG poinformowało, że podpisało umowę inwestycyjną z Energy Resources of Ukraine (ERU) dotyczącą wspólnego projektu poszukiwawczo-wydobywczego na Ukrainie. Jak wówczas informowano, rozpoczęcie prac planowane jest w I połowie 2021 roku, po uzyskaniu koniecznych zgód i pozwoleń.

Grupa kapitałowa, do której należy ERU, działa głównie na rynku ukraińskim, w szeroko rozumianym sektorze energetycznym. Do najważniejszych obszarów działalności grupy należy obrót paliwami gazowymi i płynnymi, wydobycie i sprzedaż gazu ziemnego, obrót energią elektryczną, magazynowanie gazu ziemnego, sprzedaż detaliczna gazu ziemnego i energii elektrycznej. Działalność prowadzona przez utworzonego przedsiębiorcę obejmować będzie poszukiwanie złóż gazu ziemnego na obszarze Ukrainy, a prospektywnie także jego wydobycie i sprzedaż.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here