Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuPolskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wydało na walkę z koronawirusem ok. 40 mln zł, poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

PGNiG wydało na walkę z koronawirusem ok. 40 mln zł

“Pokazujemy, że również polska spółka, kontrolowana przez państwo, może sobie radzić w kryzysie. To, że nam się to udało, nie było bezkosztowe. W tym okresie wydaliśmy na walkę z koronawirusem ok. 40 mln zł. Mniej więcej w połowie były to wydatki wewnątrz firmy, a druga połowa to wsparcie, które kierowaliśmy na zewnątrz” – powiedział Kwieciński podczas briefingu prasowego.

Spółka musiała m.in. dostosować systemy informatyczne do tego, by około jedna trzecia zatrudnionych pracowała zdalnie, a także kupić niezbędny sprzęt np. urządzenia do pomiaru temperatury.

“Mamy też ważne zyski, dlatego że firma musiała pracować w sposób elektroniczny i również w sposób elektroniczny musieliśmy obsługiwać klientów. Oznacza to, że prawie 2 mln umów – z 7 mln klientów, których mamy – jest w tej chwili obsługiwana w sposób elektroniczny. To olbrzymia zmiana, wręcz rewolucja i to w tej chwili działa. Gdyby koronawirusa nie było, ten proces przechodzenia na obsługę elektroniczną nie byłby tak szybki i sprawny” – dodał prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

Spośród działań skierowanych na zewnątrz firmy Kwieciński wymienił w szczególności wsparcie dla szpitali.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here