Naga MarketsPGNiG wyceniony na 5,97 zł - zapiski giełdowego spekulantaPodczas wtorkowej sesji światło dzienne ujrzała opublikowana 22 września rekomendacja BM mBanku dla spółki PGNiG. Spółkę wyceniono na poziomie 5,97 zł i zalecono kupo jej akcji. Konsensus prognoz na lata 2021-22 od czerwca tego roku zgodnie z naszymi oczekiwaniami podniósł się o ponad 10 proc., a wykonanie tegorocznej prognozy po półroczu sięga komfortowych 60 proc. Uwzględniając nowe bardziej optymistyczne długoterminowe szacunki wydobycia, podnosimy naszą wycenę do 5,97 PLN i podwyższamy rekomendację do kupuj – czytamy w raporcie przygotowanym przez Kamila Kliszcza.

  • PGNiG z mocną rekomendacją na poziomie 5,97 zł
  • Na wykresie kurs wrócił pod poprzednie dołki
  • Kluczowy opór to nadal 5,40 zł

W raporcie dużo uwagi poświęca się także odbiciu na rynku gazu. Spółka opublikowała wcześniej swoje założenia dotyczące wydobycia gazu na szelfie norweskim, które okazały się być istotnie wyższe od długoterminowych założeń.

Przy lokalnym oporze

Pozytywnie na wyniki powinien oddziaływać także tzw. kontrakt jamajski. Spoglądając na wykres, cena dość szybko wraca do wzrostów po korekcie, która była płytsza niż średnia rynkowa. Poziom 5 zł stanowi lokalny opór, a nieco wyżej przy 5,40 zł mamy główny, długoterminowy poziom oporu.

pgnig


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here