Naga MarketsPGNiG wyceniany na 7,50 zł w najnowszej rekomendacji DM BOŚ - zapiski giełdowego spekulantaNotowania największej gazowej spółki PGNiG, pozostają w korekcie od 20 kwietnia. Osiągnięcia strony podażowej nie są imponujące, gdyż w tym czasie cena spadła ledwo o 13%. Wydaje się zatem, że powinniśmy oczekiwać kolejnego impulsu wzrostowego po zakończeniu korekty. Technika daje najbliższą szansę na odbicie już niebawem, przy dolnej krawędzi kanału wzrostowego, która pokrywa się ze znaczącą strefą wsparcia. Popyt powinien pozytywnie reagować w okolicach 6,20 zł. W miniony piątek spółka otrzymała nową rekomendację od DM BOŚ. Analitycy wycenili akcje PGNiG na 7,50 zł, jednak obniżyli zalecenie z kupuj do trzymaj. Taka wycena to i tak znacznie wyższy poziom niż tegoroczne maksima.

“Uległo zmianie nasze nastawienie do PGNiG i obecnie wśród podmiotów przyszłej fuzji (PKN, Lotos, PGNiG) spółka jest walorem ocenianym przez nas najbardziej negatywnie. Uważamy, że podane ostatnio szczegóły przyszłego przejęcia przez PKN pozostałych 2 spółek są argumentem za niedoważaniem walorów PGNiG” – napisano w raporcie. Jak oceniają, bieżąca struktura akcjonariuszy w Orlenie i PGNiG jest czynnikiem ryzyka dla mniejszościowych akcjonariuszy PGNiG.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kanale wzrostowym

„Jeśli inwestorzy spojrzą na parytet wymiany pod kątem łącznej wartości ich portfela, mogą nabrać większej ochoty, by walczyć o korzystniejszy parytet dla PKN niż dla Lotosu czy PGNiG” – dodano w raporcie.

pgnig


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here