Naga MarketsPGNiG wybija dołem z konsolidacji. Najbliższy cel przy 4,16 zł Kurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,79%. Akcje taniały o 0,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 4,32 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 4,66% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 4,34 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 150%.

Forex Club

Wybicie dołem

Ostatnie sesje przynoszą czytelny sygnał spadkowy na notowaniach spółki. Mimo, że powodem jest słabość szerokiego rynku, to jednak sygnał jest mocny. Jest nim wybicie dołem z konsolidacji. Dodatkowo jest tu z czego realizować zyski, gdyż po wybuchu pandemii kurs silnie wzrastał przez kilka miesięcy. Wczoraj doszło do re-testu oporu przy 4,50 zł, a następnie cena zaczęła znowu spadać. Najbliższe, choć dość słabe wsparcie mamy przy 4,16 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 29.10.2020
Notowania PGNiG 29.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dostawy z Norwegii

PGNiG Supply & Trading (PST) – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNIG) i Aker BP podpisały kontrakt kupna-sprzedaży gazu pochodzącego ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podała spółka. Dostawy paliwa gazowego rozpoczęły się w październiku 2020 r. “Cieszymy się z możliwości współpracy z tak renomowanym partnerem jak Aker BP. Udało nam się wypracować porozumienie, które stanowi solidną podstawę do dalszego zacieśnienia relacji pomiędzy obiema stronami” – powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, cytowany w komunikacie.

Podpisana umowa to kolejny krok PST do umocnienia jej obecności na hurtowym rynku gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. W przyszłości zakontraktowany surowiec będzie mógł być sprowadzany na rynek polski, a stamtąd również do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, z wykorzystaniem gazociągu Baltic Pipe, podkreślono.

W najbliższych latach PST planuje znacząco zwiększyć aktywność na rynku norweskim. PGNiG – poprzez spółkę PGNiG Upstream Norway – i Aker BP współpracują ze sobą również przy produkcji węglowodorów. Obie spółki są współudziałowcami kilku koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here