Naga MarketsPGNiG wciąż pod oporem 3,80 zł. Strona popytowa nie odpuszczaKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,83%. Akcje drożały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,72 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,70 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 75%.

  • Notowania PGNiG mocne w czasie gorszego sentymentu na rynkach
  • Koniec tygodnia przynosi zwyżki na indeksach w USA i Japonii
  • Spółka przed szansą na wybicie oporu przy 3,80 zł

Nadal bez reakcji podażowej pod oporem

Kilkanaście ostatnich sesji odbywało się przy obniżonych obrotach i kurs tracił impet wcześniejszego odbicia. Bliskość czytelnej strefy oporu przy 3,80 zł sugerowała, że takie zachowanie kursu może oznaczać potrzebę zainicjowania korekty. Ostatnie dni pokazują jednak lekką siłę relatywną spółki. W czasie pogorszenie nastrojów na szerokim rynku, kurs spółki znacząco nie oddalił się od oporu.

Jeżeli więc po takim odbiciu i w czasie gorszego sentymentu nie pojawia się reakcja podażowa pod czytelnym oporem, to być może kupujący w końcu doprowadzą do wybicia. Warto też dodać, że od początku kwietnia notowania gazu pną się powoli do góry, co było dawno nie widzianym zjawiskiem i także może wspierać kurs PGNiG.

pgnig 8.05.2020
Notowania PGNiG 8.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Będą nowe stacje ze sprężonym gazem

Grupa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa planuje budowę dodatkowych 38 stacji sprężonego gazu. Powodem są najnowsze dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, który wskazał, że w 2019 roku, z łącznej liczby 1032 zakupionych nowych miejskich autobusów 182 posiadało napęd CNG. Stanowi to około 22%. „Cieszy nas, że liczba nowych autobusów z alternatywnymi napędami rośnie w szybkim tempie.

To niewątpliwie zasługa regulacji wprowadzanych przez polski rząd, jak zniesienie akcyzy czy ustawa o elektromobliności i paliwach alternatywnych, ale to także dowodzi skutecznych działań sprzedażowych naszej spółki w ostatnich latach. Dynamiczny rozwój tego rynku stał się faktem” – dodano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here