Naga MarketsPGNiG wciąż nie może przełamać oporu przy 3,80 zł. Brak jednak także reakcji podażowejKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,27%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 3,67 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 2,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,71 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o niemal 75%.

  • Spółka udanie kończy kolejne testy odwiertów
  • Kurs odporny w trakcie czwartkowej przeceny
  • Nadal na przełamanie czeka opór przy 3,80 zł

Nadal po oporem 3,80 zł

Notowania spółki od połowy kwietnia praktycznie utrzymują się na jednym poziomie. Niewielkie wahania po pierwszej fali odbicia z połowy marca mogą jednak być rozpatrywane w kategoriach umiarkowanie pozytywnych. Nie doszło bowiem jak dotąd do realizacji zysków z silnego obicia, a trzeba mieć na uwadze, że szerszy trend jest silnie spadkowy.

W czasie konsolidacji obroty spadają, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek reakcji podażowej. Możliwe oczywiście, że w obliczu pogorszenia globalnych nastrojów kurs spółki wykona zwrot na południe, jednak w dłuższej perspektywie wydaje się, że takie zachowanie kursu sugeruje możliwość wybicia oporu przy 3,80 zł.

pgnig 15.05.2020
Notowania PGNiG 15.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Udane testy odwiertu „Przemyśl”

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo z sukcesem zakończyło testy kolejnego odwiertu na złożu “Przemyśl”. Prace wiertnicze zrealizowane w ostatnim czasie pozwolą zwiększyć wydobycie z tego złoża o 13% rocznie. Odwiert eksploatacyjny Przemyśl-318K został wykonany w dzielnicy Lipowica w północnej części Przemyśla. Wcześniej, w tej samej lokalizacji Oddział Geologii i Eksploatacji PGNiG wykonał trzy odwierty.

Spółka szacuje, że roczne wydobycie z czterech odwierconych otworów wyniesie łącznie ok. 60 mln m3 gazu ziemnego wysokometanowego, co będzie stanowiło ok. 13% łącznego rocznego wydobycia z całego złoża Przemyśl. Zakończenie prac związanych z podłączeniem nowych odwiertów do sieci przewidziano w I kwartale 2021 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here