Naga MarketsLogo PGNiG w tle wskaźnika gazuKurs akcji spółki PGNiG, lidera produkcji gazu w Polsce, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,06%. Akcje drożały o 0,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 3,77 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,77 zł. W sumie od dołka z połowy marca zwyżka doprowadziła do wzrostu notowań o ponad 70%.

Presja na wybicie oporu

Po kiepskim wejściu w nowy tydzień, końcówka wygląda coraz bardziej obiecująco. Sesja ze środy oraz czwartku, mimo że dokonana przy nie najwyższych obrotach, pokazuje presję popytu w obliczu ataku na czytelną strefę oporu w rejonie 3,80 zł. Jeżeli także dzisiejsza sesja wypadnie na korzyść kupujących, możemy mieć do czynienia z wybiciem. Wtedy, jeżeli tylko dobre nastroje na giełdach się utrzymają, cena powinna zmierzać nawet do okolic 4,50 zł, gdzie mamy kolejny poziom oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
pgnig 24.04.2020
Notowania PGNiG 24.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka z ważnym certyfikatem

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uzyskało certyfikat potwierdzający wdrożenie Systemu Zarządzania Energią. Jego stosowanie ma przyczynić się do poprawy wyniku energetycznego, czyli obniżenia kosztów zużycia energii oraz mniejszego oddziaływania na środowisko. Uzyskanie certyfikatu oznacza też dla PGNiG zwolnienie z obowiązku przeprowadzania co cztery lata audytów energetycznych przedsiębiorstwa. Projekty realizowane w ramach utrzymywania SZE przyczynią się do poprawy efektywności energetycznej. „Uzyskanie certyfikatu to wyraz uznania dla pracy centrali naszej spółki oraz jej oddziałów terenowych, których pracownicy przygotowali i wdrożyli System Zarządzania Energią w całej organizacji” – powiedział prezes Jerzy Kwieciński, prezes spółki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here